Tag Archives: меган маркл

(ФОТО) Папараците ја опседнуваат мајка и на Меган:„Далеку е од раскош“

Се вратила на стариот живот!Иако некои британски медиуми пишувале дека ќе остане во Велика Британија и ќе и помогне на Меган да се прилагоди на брачниот живот, Дориа Побрзала дома во Лос Ангелес… „Мојата мајка е внимателна и грижлива, а отсекогаш имала слободен дух. Има дредлокси и пирсинг во носот. …

Повеќе »

(ФОТО) Меден месец: Меган и Хари одат во Канадскиот национален парк!

„Тоа е дел од светот во кој Хари чувствува дека може да биде без никаква помпа. Многу го сака африканскиот континент“, вели стручњак за кралското семејство. Тој тврди дека сопружниците ќе отпатуваат во некоја од африканските земји… Војводата и војвотката од Сасекс, Меган Маркл (36) и принцот Хари (33) на …

Повеќе »

(ФОТО) Автомобилот со кој Меган Маркл пристигнала на венчавката крие трагична приказна…

Луксузниот „Ролс Ројс“ со кој Меган Маркл пристигнала во дворецот Виндзор крие приказна која овие денови се појавила во јавност. Имено, со истиот автомобил пред 46.години се возела вдовицата на Едвард VIII., Волис Симпсон, на денот на неговиот погреб. Но, целата приказна е интересна од причина што Едвард VIII.,абдицирал од …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто Меган Маркл мора да се поклони пред Кејт Мидлтон?

И’ Кејт Мидлтон и Меган Маркл кога се мажеле за своите принцеви добиле титули на војвотки. Иако и двете имаат по 36. години и се еднакви по титулите, од Меган сеуште се очекува да се поклони пред Кејт. На поклонување со спуштање глава и свиткување на колената Меган веќе се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Зошто две бивши девојки биле на неговата венчавка:Причината е потполно неверојатна!

Овие две млади дами привлекле доста внимание на венчавката на годината… Минатиот викенд го одбележа кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл. И’ додека сите и понатаму говорат за младенците, нивната листа на гости секако привлекла доста внимание. Имало холивудски ѕвезди како Џорџ Клуни кој дошол со сопругата Амал, …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто принцот Хари зборувал со седумгодишната девојка два дена пред венчавката со Меган?

Иако свадбата на принцот Хари и Меган, сега војвода и војвотка од Сасекс, беше пред една недела, пишувањата врзани за кралската венчавка не стивнуваат. Сега на ред дојдоа поранешните девојки на принцот, а особено Челзи Дејви кој со Хари бил седум години во врска. Принцот Хари (33), два дена пред …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кога пристапила на олтарот принцот Хари на Меган и кажал нешто што „ќе ви го растопи срцето“

Принцот Хари не можел да ги скрие емоциите на венчавката со Меган Маркле, а кога убавата невеста пристапила на олтарот, Хари и рекол нешто што на многумина им „го растопило срцето“ „Изгледаш неверојатно. Толку сум среќен“ и рекол восхитениот Хари кој како нетрпеливо учениче ја чекаше својата невеста, на што …

Повеќе »