Tag Archives: меган маркл

(ФОТО) Постојано е на мета на критиката а сега ја вознемирила јавноста: Меган Маркл открила што сака да постигне!

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, открила дека воопшто не и е цел да ја придобие љубовта на јавноста. Познато е дека Меган Маркл е голема бунтовничка во кралското семејство, но сега и самата признала што мисли за силните кралски протоколи, правила и традиции на семејството во кое влегла. Неодамна проговорила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СМЕЛО – МЕГАН ПОВТОРНО ГИ ПРЕКРШУВА ПРАВИЛАТА: Облекла нешто во што НИКОГАШ ја немаме видено а го воодушевила светот!

Меган Маркл, како Кејт Мидлтон, често знае да ја премине линијата и да го прекрши строгиот кодекс на облекување. Сепак, она што е уникатно за двете е тоа што тие секогаш тоа го прават на умерен начин. Така Меган направила и овојпат во комбинација во која тешко дека е видена …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕ ПОТРЕСНИОТ ДОКУМЕНТАРЕЦ СЕ ПОЈАВИЛЕ НОВИ ДЕТАЛИ: Принцот Хари и Меган Маркл можно е да ја напуштат Велика Британија

Поттикнати со немирен живот, постојана осуда на ајвноста и неразбирањето на поедини членови на семејството, војводите од сасекс размислуваат за преселба  во Америка, каде би створиле свој втор дом. Од извори блиски до британската круна, медиумите дознале дека младата двојка, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, сериозно размислуваат да …

Повеќе »

(ФОТО) БРИТАНСКАТА ЈАВНОСТ НА НОЗЕ: Дали првата официјална средба на скараните браќа, Меган и Хари вешто ќе ја одбегнат?

Британците се загрижени дали за две недели браќата кои во последно време не се во добри односи ќе се сретнат лице в лице на Денот на примирјето со кој завршила Првата светска војна Сè поизвесно е дека принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) ќе треба да се соочат со …

Повеќе »

(ФОТО) ХАРИ НЕ ГО ТРГАЛ ПОГЛЕДОТ ОД ВОЈВОТКАТА: Жената го освоила а цел свет реагирал исто – Меган Маркл заводлива и ЕЛЕГАНТНА!

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, ги изненадила сите со своето привлечното издание. На приемот во замокот Виндзор каде Меган Маркл и принцот Хари учествувале во дискусија за родовата еднаквост, таа ги привлекла погледите на сите а нејзиниот сопруг не можел да ги тргне очите од неа. Со овој стајлинг, Меган …

Повеќе »

(ФОТО) ЈАВНАТА ТАЈНА ОБЕЛОДЕНЕТА: Принцот Хари отворено за односот со братот: „Јас и Вилијам тргнавме по различни патишта!“

Раѓањето на синот Арчи кај принцот Хари како да доведе до еден друг вид на сигурност и сериозност. Во неколку последни јавни настапи тој говори се’ поотворено, а покрај оние изјави за родителството, тужбите за таблоидите, синот и Меган Маркл се чини дека на ред дојде и вистината за неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Принцот Хари се потсетил дека бременоста ја чувале во тајност па се расплакал…

После кралската турнеја по Африка, војводата и војвотката од Сасекс имале прв заеднички настап на годинешната церемонија WellChild во центарот на Лондон. WellChild е добротворна организација која им обвозможува на тешко болните деца да минуваат повеќе време дома, наместо во болница, а еднаш годишно го одбележуваат својот ден и тоа …

Повеќе »

(ФОТО) РАЗДОР ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Поради оваа одлука на Меган и принцот Хари неговиот брат и татко потполно збеснале!

Членовите на британското кралско семејство не ги поддржуваат принцот Хари и војвотката од Сасекс во намерата да ја „свиткаат хартијата“ против таблоидите Меган Маркл (38) и принцот Хари (35), наводно, не разговарале со другите членови на кралското семејство за нивната одлука да ги тужат британските таблоиди, што резултирало во нова …

Повеќе »

(ФОТО) „ИМ ПУКНАЛ ФИЛМОТ“ – Принцот Хари поднел тужба:„Ја загубив мајка ми а сега Меган станува жртва на истите сили“

Принцот Хари однесувањето на медиумите кон Меган го нарекол малтретирање кое не е прифатливо на ниту едно ниво. Исто така, се плаши дека историјата се повторува бидејќи тоа и се случувало и на неговата мајка, принцезата Дијана… Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (38) тужи еден британски весник бидејќи без дозвола …

Повеќе »