Tag Archives: меган маркл

(ФОТО) УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ ВО НИЗАТА – МЕГАН МАРКЛ БАДИЈАЛА ЛЕЕЛА СОЛЗИ? Кралот Чарлс НЕМА ШАНСИ да попушти! Со новиот потег покажал што ВИСТИНСКИ мисли за синот и снаата!

Се уште нема смирување во британското кралско семејство. Тоа го докажуваат новите детали за титулите кои треба да ги добијат децата на Меган Маркл и принцот Хари. Новите детали ги открил познавач на приликите на дворот, Кејти Никол. Неодамна говорејќи за The Royal Beat на True Royalty TV, таа рекла …

Повеќе »

(ФОТО) ДВОЈНИ СТАНДАРДИ – ДА ГО НАПРАВЕШЕ МЕГАН МАРКЛ ОВА, БИ ЈА РАСПНАЛЕ: Се појави фотографија од Кејт Мидлтон од погребот на кралицата, за која велат дека е СКАНДАЛОЗНА!

Иако поминаа речиси три дена од погребот на кралицата Елизабета Втора, сепак впечатоците не се смируваат, а јавноста не престанува да го анализира секој детал од овој историски настан. Јавноста, очекувано, најмногу ја заинтригира односот меѓу членовите на кралското семејство, а особено начинот на кој сите се однесуваа кон принцот …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – МЕГАН ПОВТОРНО ЈА КОПИРА ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ?! Доаѓаат критики, а и Камила не е поштедена: Тоа беше најголемото ПРОМАШУВАЊЕ досега!

Многу луѓе ја искористија смртта на Елизабета Втора и неколкудневните кралски церемонии за сеќавање на Лејди Дијана, чија смрт, според многу поддржувачи на британската круна, е поврзана со нејзиниот однос со кралицата. Општо е познато дека принцезата од Велс не беше сакана од институцијата, туку таа беше сакана од народот. …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕДИЗВИКАЛЕ РАЗДОР – На принцот Хари и Меган Маркл, пред погребот, им наредиле да се извинат за интервјуто со Опра

Принцот Хари и Меган Маркл добиле инструкции да го решат несогласувањето со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон предизвикано од нивното интервју со Опра. Сега на парот му било кажано да се извини за интервјуто и да ги „признаат своите мотиви“ за интервјуто пред погребот на кралицата вчера. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и Меган Маркл на посебен начин и оддадоа почит на кралицата Елизабета: Принцезата и војвотката една до друга на погребот

Кралицата Елизабета Втора ќе биде погребана денеска во Лондон. На погребот се собраа голем број луѓе од целиот свет, а сите погледи беа вперени во кралската поворка. Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, пристигна на погребот заедно со нејзините деца, принцот Џорџ (9) и принцезата Шарлот (7), како и нејзиниот сопруг …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл не можела да ги задржи солзите додека го носеле ковчегот на кралицата

МЕГАН МАРКЛ изгледала уништено на денешниот погреб на кралицата Елизабета Втора. Гледајќи како го носат ковчегот на кралицата од Вестминстерската опатија, Меган Маркл пуштила солза, која потоа ја избришала, а моментот го снимиле фотографите. Исто како принцот Едвард, кој седел пред неа, Меган не можела да ги задржи солзите за …

Повеќе »

(ФОТО) Меган на погребот го тешела скршениот Хари, црквата ја напуштиле држејќи се за раце

МЕГАН МАРКЛ го тешела принцот Хари додека тој се борел со солзите за време на последното испраќање на кралицата Елизабета. На крајот од верската церемонија, парот излегол држејќи се за раце, а многу луѓе на интернет не го криеле воодушевувањето за тој емотивен момент. „Прекрасно е што Хари секогаш ја …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето збунети од симболот на чевлите на Меган додека таа и се поклонувала на кралицата – Откриено е неговото значење

ЧЕВЛИТЕ што ги носеше Меган Маркл додека и оддаваше почит на кралицата во Вестминстер, ги збунија луѓето поради симболите што поединци ги забележаа на нив. Имено, во моментот кога Меган се поклони пред ковчегот на кралицата, на табаните од чевлите можеа да се забележат иницијалите П и А. Иако некои …

Повеќе »

Зошто Британците НЕ ЈА ПОДНЕСУВААТ МЕГАН МАРКЛ? Ја гледаат како НАЈГОЛЕМ ЛИЦЕМЕР, а ова се причините…

Во Вестминстерската опатија во Лондон синоќа сите членови на кралското семејство присуствуваа на богослужбата во чест на кралицата Елизабета Втора. Сепак, најмногу внимание привлекла Меган Маркл, а ни овој протокол не можел да помине, се чини, без спротивставени коментари. Имено, поради постапките на сопругата на Хари, многумина веруваат дека таа …

Повеќе »