Tag Archives: меган маркл

(ВИДЕО) Принцот Хари се потсетил дека бременоста ја чувале во тајност па се расплакал…

После кралската турнеја по Африка, војводата и војвотката од Сасекс имале прв заеднички настап на годинешната церемонија WellChild во центарот на Лондон. WellChild е добротворна организација која им обвозможува на тешко болните деца да минуваат повеќе време дома, наместо во болница, а еднаш годишно го одбележуваат својот ден и тоа …

Повеќе »

(ФОТО) РАЗДОР ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Поради оваа одлука на Меган и принцот Хари неговиот брат и татко потполно збеснале!

Членовите на британското кралско семејство не ги поддржуваат принцот Хари и војвотката од Сасекс во намерата да ја „свиткаат хартијата“ против таблоидите Меган Маркл (38) и принцот Хари (35), наводно, не разговарале со другите членови на кралското семејство за нивната одлука да ги тужат британските таблоиди, што резултирало во нова …

Повеќе »

(ВИДЕО +ФОТО) ХАРИ И МЕГАН ПРИСТИГНАЛЕ ВО АФРИКА: Ќе го продолжат она што го започнала Дијана, но се дружеле па и танцувале!!!

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган, војвотката од Сасекс, ја започнаа својата прва официјална семејна посета на Јужна Африка. На првиот ден, тие посетиле проект за зајакнување на девојчињата во кој ги учат своите права и самоодбрана, пренесува АП. Според извештајот, големите воени сили биле распоредени низ целиот град …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Меган Маркл нема време за кралицата но има за другарка и Серена: Војвотката од Сасекс сама на синоќешното финале на УС Опен!

Кога Меган Маркл беше на Вимлбдон да ја гледа другарка и Серена Вилијамс се’ околу неа мораше да биде празно…Но, на УС Опен на финалниот меч во женска конкуренција во кој играа Серена Вилијамс и Бјанка Андреску имаше обичен третман како и сите присутни… Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, во …

Повеќе »

ДЛАБОКИ НЕДОРАЗБИРАЊА НА БРИТАНСКИТЕ ПРИНЦОВИ – Судирот со Вилијам почнал уште во детството: Хари една работа никогаш не му простил!

Во последно време, британските медиуми редовно пишуваат за несогласувањето помеѓу принцевите Хари и Вилијам. Додека некои поради тоа што ги обвинуваат браќата ја обвинуваат Меган Маркл, некои експерти за кралското семејство велат дека конфликтот меѓу браќата потекнува од нивните тинејџерски денови кога Хари честопати морал да ја „преземе вината“ за …

Повеќе »

(ФОТО) СОПРУГИТЕ ГИ СКАРАЛЕ БРАЌАТА: Хари и Вилијам не се дружат…

Според документите кои ги објавиле британските медиуми, Кејт и Вилијам законски го промениле називот на организацијата во Кралската фондација на војводата и војвотката од Кемриџ… Принцот Вилијам (37) и војвотката од Кембриџ,  Кејт (37) го преименувале името на својата хуманитарна организација и така „служено се одвоиле“ од Меган Маркл (37) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меган Маркл изгледа многу шик во промотивното видео за својата линија облека – Хуманитарна акција за хендикепирани и невработени жени!

Бившата глумица и лајфстајл блогерка и денешна војвотка од Сасекс, Меган Маркл, која неодамна се обидела и како уредничка во „Вог“, пред крајот на јули и дека станува дизајнерка, а сега на нејзиниот и на Хари службен профил на Инстаграм објавено е видео во кое сме добиле мал увид во …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл станала жртва на „посрамување на мајките”!

Војвотката од Сасекс станала жртва на други мајки кои ја посрамуваат и Бакингамската палата мора да поработи на тоа, смета Том Бурлет, стручњак за ПР. „Откако роди, Меган минува низ доста непотребни ситуации.Изгледа дека многумина работат против неа, посебно на Твитер. Секој нејзин потег се исмејува и се смета за …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Невидени фотографии на Меган Маркл од приватната архива: Пред принцот Хари едвај составувала „крај со крај“!

На четврти август војвотката од Сасекс ќе го прослави својот 38. роденден. Меган не е нејзиното вистинско име. Имено, на раѓањето го добила името Рејчел Меган Маркл. Шест години одела во католичко училиште во кое оделе само девојчиња. Како 11. годишно девојче на телевизија видела сексистичка реклама. И напишала на …

Повеќе »