Tag Archives: меган маркл

Меган Маркл родила девојче, го објавиле и нејзиното име

МЕГАН Маркл пред два дена родила ќерка. Принцот Хари и војвотката од Сасекс за раѓањето на своето второ дете испратиле официјално соопштение. Девојчето го добило името Лилибет Лили Дијана Маунтбатен-Виндзор. „Со голема радост принцот Хари и Меган, војводата и војвотката од Сасекс, ја поздравуваат својата ќерка Лилибет ‘Лили’ Дијана Маунтбатен-Виндзор“, …

Повеќе »

(ФОТО) Ќеркичката на Хари и Меган би требало да се роди на 100. роденден на принцот Филип

Идните родители размислувале да ја именуваат ќерката по покојниот војвода, кралицата или принцезата Дајана, објавил The Sun во саботата. Повикувајќи се на кралски инсајдери во СОединетите Држави, весникот тврди дека Сасекси размислувале да го именуваат своето новородено дете според нејзината почината баба, Лили – кралицата Елизабета Втора.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) САКА ДА ГО ЗАДРЖИ СТАТУСОТ – Меган Маркл се плаши од губењето на титулата ВОЈВОТКА:Тоа би била вистинска финансиска катастрофа! Хари е безбеден поради ОВАА причина!

Меган Маркл (39) не е член на кралското семејство 15. месеци, но сепак е војвотката од Сасекс и сака да ја задржи таа титула, пишуваат островските медиуми.   View this post on Instagram   A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) Кралицата Елизабета, Меган Маркл Така, таа на сите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВНИМАТЕЛНО БИРАЛА: На раката на Меган Маркл омилениот часовник на лејди Дијана, но ѓерданот ја симболизирал женската моќ!

МЕГАН Маркл снимила видео порака по повод концертот „Wax Live“ во Лос Анџелес. За оваа пригода таа носела црвен макси фустан со цветен дезен и потпис на Каролина Херера. Фустанот од 1.690 долари е од дизајнерската колекција Resort 2021. Меган носеше, очигледно внимателно одбран накит – златен ѓердан со приказ …

Повеќе »

(ФОТО) Хари и Меган потпишале договор со позната компанија – Истата која поради Меган (кога била дете) сменила реклама!

Откако се откажаа од кралските должности и се преселија од Велика Британија во Калифорнија, принцот Хари и Меган Маркл се силно ангажирани во формирање партнерства насочени кон социјална работа. Тие прво ја основаа непрофитната организација „Арчевел“, а сега отидоа чекор подалеку. Тие го објавија склучувањето на долгорочното глобално партнерство на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НА ПОВИДОК НОВ СКАНДАЛ ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО! Принцот Хари нема да и одаде почест на својата мајка – „Нека престанат да глумат жртви!“

Доаѓањето на принцот Хари во Велика Британија, на откривањето на споменикот на неговата мајка, принцезата Дајана, е доведено во прашање поради расколот во кралското семејство. Иако сите биле убедени дека принцовите Вилијам и Хари ќе се појават заедно на откривањето на статуата во јули оваа година, експертите сметаат дека тоа …

Повеќе »

(ФОТО) БУМ ОД КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Хари се вратил во Америка, Меган ја контактирала кралицата – се случило (НЕ) ОЧЕКУВАНО

Меган не присуствуваше на погребот на принцот Филип, но се јавила на кралицата. Деновиве се шпекулираше дали Хари ќе остане за 95-от роденден на кралицата. Ако останеше, тоа ќе значеше дека се случило некое помирување и дека односите се измазнети, а ако се врати пред роденденот, тоа значи дека немало …

Повеќе »

(ФОТО) НИШТО НЕ РЕШИЛ: Принцот Хари се вратил во Калифорнија и тоа еден ден пред 95. роденден на кралицата!

Иако се шпекулираше дека Хари ќе го продолжи престојот во татковината и ќе го прослави 95-ти роденден со својата сакана баба, што ќе и биде најтежок поради смртта на нејзиниот сопруг, тоа не се случило. Светските медиуми објавија папарацо фотографии од аеродромот во Лос Анџелес, но и пред домот во …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл, со посебна посвета, и го честитала роденденот на кралицата!

Меган Маркл, сопругата на принцот Хари, не присуствуваше на погребот на принцот Филип, поради високата бременост, но не заборавила да и го честита роденденот на кралицата Елизабета… Таа денес на нејзиниот официјален профил на Инстаграм на кралицата Елизабета и го честитала роденденот со пригодни фотографии.   View this post on …

Повеќе »