Tag Archives: мед

Чудесен рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам

Ова е рецепт кој го лекува целиот организам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од инфаркт и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: 15 лимони 12 главички лук 1 кг мед 400 грама пченични никулци 400 грама ореви …

Повеќе »

Ја губите косата и не може да се опорави: Маската од природата ќе ја промени вашата коса од корен! Резултатите се магични!

Зад губењето стојат низа работи, како што се стареење, стрес, пушење,пореметување на штитната жлезда, хронични болести, но добра вест е дека има природен метод за решавање на овој вообичаен проблем. Состојки: 2 лажици рицинусово масло 1 жолчка 1 лажица мед Подготовка:измешајте ги сите состојки, па таа смеса нанесете ја на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се’ имате дома: Маска од ориз за подмладување на кожата за 10. години

Оваа маска ќе ја омекне кожата, ќе ги намали брчките и ќе ја измазни текстурата. Тонусот на кожата ќе добие повеќе влага, а лицето ќе изгледа посветло, поосвежено и помладо Оризот отсекогаш бил поврзан со здравата исхрана, меѓутоа тој има и една друга страна за која можеби не сте знаеле …

Повеќе »