Tag Archives: мечка

(ВИДЕО) Мечка се спуштила во центарот на градот и талкала по улиците – во потрага по храна!

Во близина немало граѓани, но ако имало, прашањето е како навистина би се однесувало животното… Сопственичката на видеото истакнала дека е направено минатото лето, но дека слични работи се случиле деновиве во градот Џуно на Алјаска. И минатото лето, но и сега, една мечка била забележана како шета по улиците …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечка бркала маж по центарот на градот

Вознемирената мечка е снимена како трча по еден човек по улиците на ладен сибирски град. Невообичаената ситуација се случила во местото наречено Нижневартовск (Западен Сибир). Имено, локалното население се збунило кога видело мечка како брка човек во центарот на градот со околу 280.000 жители и без никаква шума наоколу. Се …

Повеќе »

(ВИДЕО) РОМАНИЈА: Мечка го бркала по скијачката патека – луѓето на жичарницата врескале

Љубителите на зимските спортови ги искористија деновите јануари за да уживаат во снегот, а десетици илјади од нив се упатија кон ски центрите. Сепак, за еден скијач во Романија едно спуштање речиси трагичноло, откако мечка го бркала додека беше на патеката. Еден од скијачите го снимил необичниот настан од жичарницата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бајден или Трамп: Мечка, и два тигри знаат кој ќе победи!

Жителите на сибирската зоолошка градина, кафеава мечка и две тигри, предвидоа дека победник на претседателските избори во САД на 3. ноември ќе биде кандидатот на демократите Џо Бајден. Кафеавата мечка Бајан ја предвиде победата на Бајден над актуелниот американски претседател Доналд Трамп така што од двете лубеници понудени со ликовите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се слушнале само вресоци: Мечка надапнала маж, седнала на него и му ја откинувала раката!

Луѓето се држеле за глава, сите размислуваале за најлошото Циркусната мечка ја откажала својата покорност кон тренерот за време на претстава во кинеската провинција Хенан. За време на точката, мечката одеднаш го фатила тренерот за рака и почнала да ја гризе, а потоа седнала на него. Да не притрчале други …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОЧЕКУВАНО – Снимка која го обиколи светот: Мечка му пришла на автомобилот и ја отворила вратата, а потоа следел ПРЕСВРТ!

Хозе Луис Рамос и неговите пријатели решија да поминат релаксирачки викенд во природа во Каролина. Но, не било сè мирно како што се надевале. Имено, додека тие биле во викендичката, а нивните автомобили напред, некој решил да ја искористи можноста. Тоа била мечка, која одлучила малку подобро да го запознае …

Повеќе »

Снимка од која застанува здив: Зад девојката се појавила мечка, таа снимила селфи со неа!

Црна мечка, од грб, им пришла на група планинари во Мексико, но тие успеале да останат мирни, а една девојка дури успеала да сними селфи со животното. Средбата се случила на популарната пешачка патека во еколошкиот парк Чипинк во Сан Педро Гарза Гарсија, соопштило лицето кое го споделило видеото. На …

Повеќе »

(ВИДЕО) Група пријатели видела мечка: Се шокирале кога виделе кога ја оторил вратата на Мерцедес-от

Погледнете како изгледало тоа Група луѓе кои патувале во Северна Каролина биле во шок кога сфатиле дека мечката провалила во еден од нивните автомобили, сребрен мерцедес. Група пријатели биле во кабина во Ашевил кога забележале мечка како сењ врти околу луксузен автомобил. Тие прво го истерале животното подалеку од Мерцедес, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечка паднала во бунар во БИХ: Мештаните ја извлекувале со трактор

Необичен инцидент се случил во Босна и Херцеговина, во близина на Козо кај езерото Рамско. Мечката „залутала“ и паднала во бунарот, но луѓето успеале да се организираат и спасат невиното животно. Иако е целосно во вода, мечката некако успеала да ја задржи главата над површината. Како што може да се …

Повеќе »