Tag Archives: мечка

ТАЖНО – „МАМО, МАМО, МЕ ЈАДАТ! Мечка нападнала Русинка, се јавила на мајка си на телефон: Несреќната жена мислела дека станува збор за измама!

Русинката Олга Москаљова (19), психолог приправник, и нејзиниот очув Игор Циганенков, кои биле на одмор во околината на Петропавловск-Камчатски, станале жртви на гладни мечки. Трагедијата се случила во 2011. година, кога Олга и Игор отишле на риболов до потокот Серебриани, кој тече во областа Елизово во регионот Камчатка. Мајката мечка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечка влегла во возилото, погледнете што направила…

МЕЧКИТЕ не се двоумат да влезат во населби или дури и автомобили во потрага по храна. Ваквите случаи се најчести во пролетта откако мечките излегуваат од зимското дувло по месеци пост. Ако намирисаат храна, не им е гајле за ништо, па во Америка имало упади во куќи, но и во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка во последен момент ја спасила ќерка си од мечка: „Се исплашив и почнав да пцујам!“

ЕДНА жена од Вашингтон станала вирална по навремена и храбра акција да го спаси своето дете од сигурна смрт. Видеото од безбедносната камера, кое во меѓувреме собра околу 3,2 милиони прегледи на TikTok, ја покажало оваа страшна ситуација која ја замрзнува крвта во вените. @remi_lynn8 Reupload with stitches turned on! …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена од пет метри височина ја фрлила ќерка си (3) во кафез со мечка

Шокантен инцидент се случил во зоолошка градина во Узбекистан, кога жена ја фрлила својата тригодишна ќерка во кафез со кафеава мечка. На снимката од надзорната камера се гледа жена која стои над кафезот за мечки. Таа во еден момент го подигнала девојчето, ја ставила на оградата и ја фрлила пет …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж се судрил со мечка за да ги заштити своите три кучиња и сопругата

ЕДЕН маж од Флорида ги одбранил своите три кученца јазавичари од напад на мечка. Драматична снимка од домашна надзорна камера покажува како Волт Хикокс инстинктивно реагира и се фрла помеѓу големата мечка и неговите три кучиња Пиклс, Пепер и Пајпер. Хикокс аплаудирал и врескал за да ја исплаши мечката и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во пештера наишол на мечка во зимски сон, погледнете ја средбата!

Шетајќи по патека во природа, авантурист налетал на пештера и решил да ѕирне во неа, каде што го дочекала необична глетка. Како што објаснил во видеото објавено на YouTube, пештерата му го привлекла вниманието бидејќи од неа почувствувал силен мирис па се надевал дека ќе наиде на заспана мечка. Желбата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка и мечка најдобри пријатели – заедно одат во риболов!

На социјалните мрежи се појави видео од мечка во риболов, а љубителите на животни веднаш започнаа да ја споделуваат. Откако рускиот сафари парк престанал да работи во 2019. година, Арчи го спасила неговата нова сопственичка Вероника. Тие се најдобри пријатели и често одат заедно на риболов. Понекогаш, кога Вероника ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) УЖАС ВО РУСИЈА – МЕЧКА ИЗЕЛА ТИНЕЈЏЕР: Нападнала туристи, еден ја ранил со ноже – Ја нашле како се прави мртва над полуизеден 16. годишник

Кафеава мечка нападнала и изела 16-годишно момче во руски национален парк, додека друг турист избегал на нејзините канџи, откако ја прободел со џебен нож во вратот. Мечката се преправала дека е мртва откако туристот ја прободел со нож, но потоа била пронајдена и застрелана. Кога туристот ја избоде мечката со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка се борела со мечка за да ги спаси своите кучиња: „Не бев при здрав ум!“

Една 17-годишна девојка од Калифорнија, која нападна огромна мечка во нејзиниот двор за да ги спаси своите кучиња, рекла дека тоа „не била при здрав ум“ кога тоа го сторила. „Искрено, сфатив дека е мечка дури кога ја оттурнав“, изјавила Хејли Моринико за „Добро утро Америка“ откако снимката од конфликтот …

Повеќе »