Tag Archives: мажи

На мажите им здодеало први да иницираат секс

Сите теории дека мажите се ловци, а жените плен, треба да паднат во вода, особено кога е во прашање сериозна врска. Конкретно за сексот, мажите понекогаш чекаат партнерките да го направат првиот чекор. Додворување, заведување, опседнатост и молење за секс… ова го очекуваат жените од своите партнери. Но, тие не …

Повеќе »

Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување на уште тројца мажи!

Холивудскиот глумец се нашол под истрага за сексуално злоставување на уште тројца мажи, што бројот на оние кои го обвинуват го зголемува на осум луѓе. Трите нови пријавени инциденти се случиле во 1996., 2008. и 2013. година. Веста за овие злоставувања се појавила во текот на интервјуто во кое глумецот …

Повеќе »

(ФОТО) Нина Бадриќ објавила емотивна порака и ги загрижила фановите

Пејачката Нина Бадриќ е редовна корисничка на социјалните мрежи. Иако најчесто и служат за објавување секојдневни фотографии, таа понекогаш става и’ по некој цитат. Тие мудрости главно имаат навистина длабоко значење, па многу нејзини фанови се прашуваат дали тоа, конкретно, се однесува на неа или едноставно и се допаднала реченицата, …

Повеќе »