Tag Archives: мажи

(ВИДЕО+ФОТО) Новиот Top Gun ги руши предрасудите: Илјадници мажи признале дека плачат додека го гледаат филмот

Изгледа дека долгоочекуваното продолжение на Top Gun не само што соборува рекорди на бокс офисот, туку и по бројот на мажи кои плачеле поради него, па многу мажи ширум светот откриле како Том Круз ги натерал на солзи. Top Gun: Maverick заработи рекордни 134. милиони долари во првиот викенд од …

Повеќе »

ГРЕШКИ ЗОШТО жените ги оставаат мажите, а тоа НЕ е измама

Ако мислите дека неверството е една од најчестите причини зошто жените ги раскинуваат емотивните врски, се лажете Многу мажи се изненадени кога партнерката ќе ги остави, а не се ни свесни што прават погрешно. Што најмногу го води понежниот пол до ваква одлука? Не сакаат ласкање Иако на дамите им …

Повеќе »

Што им е на мажите најпривлечно кај жените, а не е изгледот

Интересно истражување покажало дека еден фактор може да „прави чуда“ доколку сакате да заведете момче. И покрај сите квалитети кои влијаат на тоа дека некој ни се допаѓа, примитивните инстинкти не можат да се игнорираат и денес, велат научниците. Имено, една студија во која учествувале 400 луѓе покажала дека на …

Повеќе »

Најчестите изговори кои мажите ги користат кога не се подготвени за брак

Мажите на возраст од 20-30 години се претежно незрели и имаат голем страв од обврските Бракот е многу важна работа во животот на многу жени, но што е со мажите? Дали тие го чувствуваат истото за бракот? Дали и тие сонуваат личноста што ја сакаат најмногу на светот да ја …

Повеќе »

Мажите откриле за што размислуваат пред првиот секс со новата партнерка

Веќе некое време се забавувате со него и тоа е моментот на вистината… вашата прва ноќ, вашиот прв секс. Доколку ве интересира што мислат мажите за тој ден и дали постои загриженост за „технички“ детали кога е во прашање првиот секс со новата партнерка, тогаш прочитајте ги нивните исповеди. „Тоа …

Повеќе »

ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА: Какви мажи привлекувате во зависност од тоа кој знак сте!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Доколку сè уште не сте сигурни кој тип на маж не може да одолее на специфичните карактеристики на вашиот хороскопски знак, еве можност да дознаете и да се забавувате. …

Повеќе »

Најчестите причини зошто мажите бегаат од сериозна врска

Што значи кога ќе ви каже дека не сака врска? Дали треба да чекате или едноставно да не започнете ништо и да продолжите понатаму? Зошто жените веруваат дека можат да го променат непроменливото? Ќе запознаете човек кој ќе ви биде прекрасен, ќе ви се допадне и се ќе изгледа како …

Повеќе »

Три хороскопски знаци во кои се родени мажите со НАЈЛОШ ТЕМПЕРАМЕНТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кога зборуваме за луѓе со лош и тежок темперамент, најчесто мислиме на оние кои се тврдоглави, себични и никогаш, никогаш не се откажуваат, дури и кога прават грешки. Справувањето …

Повеќе »

ОВИЕ 4. дами од Зодијакот тотално ги излудуваат мажите – Еве зошто!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Има убави, но во исто време и опасни жени кои го користат својот шарм за да ги излудат мажите и да ги искористат. Тие се и малку мистериозни и …

Повеќе »