Tag Archives: мажи

Тој го има ова на ум: Најчестите машки желби во сексот ќе ве изненадат!

Иако не се премногу перверзни, овие сексуални желби обично остануваат скриени, а се покажало дека повеќето мажи ги имаат. Мислевте дека му дадовте на партнерот се што сака во кревет? Размисли повторно! Тие обично не ги изразуваат овие желби, но често се во нивните фантазии … Изненадување! Иако рутината е …

Повеќе »

Ова се најчестите грешки кои мажите упорно ги прават во кревет

Дејвид Смит, експерт за секс, ги открил четирите најчести грешки кои мажите ги прават за време на сексот и што треба да прават наместо тоа. Тој објаснува дека е свесен дека возбудата во спалната соба често е тешко да се одржи, но нуди неколку совети за подмладување на љубовниот живот …

Повеќе »

Што жените никогаш, ама никогаш нема да им го откријат на своите мажи

Прашање на Редит: „Што девојките никогаш не му кажуваат на момчето?“ привлече бескрајни смешни одговори од жените кои ги открија своите најдобро чувани тајни. Што жените никогаш не им кажуваат на мажите? Еве што рекоа… Една жена открила дека ретко го пере својот омилен градник и стотици други се согласиле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена во теретана кренала речиси 200 килограми, погледнете ги реакциите на мажите околу неа

КОГА жените почнуваат да креваат тегови, многу мажи се скептични и гледаат на нив со презир. Не ни верувале дека фитнес ентузијастката Шереин Абделхади може да крене 193 килограми во „мртво кревање“, па решила да сними како реагираат кога ќе успее. Видеото беше објавено на TikTok и беше прегледано 19,7 …

Повеќе »

Каква жена бараат: Водолијате искусна, Скорпијата лојална, а Рибите соборец!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Мажот Терезија ја бара физичката убавина на жената, а потоа и нејзините доблести, додека Рибите се малку заљубени во себе и чекаат жената да го направи првиот чекор… Овен …

Повеќе »

Моќна алатка за машка плодност а и богата со магнезиум – семките од една храна се богатство за организмот

Семките од тиква имаат широк спектар на здравствени придобивки од намалување на стресот до подобрување на плодноста. Ако веќе не сте ги направиле, треба да ги вклучите во вашата исхрана. Семките од тиква се одличен извор на магнезиум. Магнезиумот помага за опуштање и враќање на сонот, а освен магнезиум, тие …

Повеќе »

Мажите откриле: Еве што мислат кога велат дека жената не е добра во кревет!

Вистинскиот маж кој искрено ја сака својата сопруга никогаш нема да и каже на неа или на некоја друга дека е лоша во кревет. Колку е некој добар или лош во кревет – за тоа би можело да се разговара со денови, бидејќи она што е лошо за некого е …

Повеќе »

ПОСИЛНИОТ ПОЛ ПОКРАЈ НИВ СЕ ЧУВСТВУВА НЕСИГУРНО: Седум типови на жени од кои мажите се „плашат“

Некои жени, без разлика на нивниот атрактивен изглед, не успеваат да најдат или задржат партнер. Психолозите имаат објаснување – според нив, постојат типови на однесување кои мажите можат да ги толерираат, а има и тип на однесување поради кое тие се плашат од жените. Еве седум типови на жени кои …

Повеќе »

Препознајте ЛАЖГО на време: Овие знаци ќе го издадат!

Во сè покомплицираниот свет на машко-женски односи и врски, многу е корисно да научите да препознавате дали некој ве залажува, бидејќи тоа ви дава голема предност. Лажењето е често еден од најголемите проблеми кога се во прашање врските. Ќе се изненадите кога ќе дознаете колку луѓе признаваат дека тоа го …

Повеќе »