Tag Archives: мажи

Три хороскопски знаци во кои се родени мажите со НАЈЛОШ ТЕМПЕРАМЕНТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кога зборуваме за луѓе со лош и тежок темперамент, најчесто мислиме на оние кои се тврдоглави, себични и никогаш, никогаш не се откажуваат, дури и кога прават грешки. Справувањето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка опишала како изгледа СОСТАНОК кога си РАЗВЕДЕНА МАЈКА: Мажите ме посрамуваат…

Кога Сара Хени за прв пат споделила негативно искуство од Тиндер на својот TikTok, кога маж ја навредувал поради нејзиниот изглед на телото, мислела дека тоа е уникатен случај… Нејзиното видео за кратко време стана вирално, а потоа сфатила дека не е сама. Има многу жени, разведени мајки како неа, …

Повеќе »

Гледањето во голи гради им го продолжува животот на мажите, тврдат научниците

На крајот од истражувањето, научниците заклучиле дека секојдневното гледање на женските гради го намалува крвниот притисок кај мажите и ја намалува можноста за срцеви заболувања. Само десет минути гледање во градите на надарената жена е исто толку ефикасно како и 30. минути аеробик, тврди геронтологот др. Карен Ведерби. Истражување за …

Повеќе »

Тој го има ова на ум: Најчестите машки желби во сексот ќе ве изненадат!

Иако не се премногу перверзни, овие сексуални желби обично остануваат скриени, а се покажало дека повеќето мажи ги имаат. Мислевте дека му дадовте на партнерот се што сака во кревет? Размисли повторно! Тие обично не ги изразуваат овие желби, но често се во нивните фантазии … Изненадување! Иако рутината е …

Повеќе »

Што жените никогаш, ама никогаш нема да им го откријат на своите мажи

Прашање на Редит: „Што девојките никогаш не му кажуваат на момчето?“ привлече бескрајни смешни одговори од жените кои ги открија своите најдобро чувани тајни. Што жените никогаш не им кажуваат на мажите? Еве што рекоа… Една жена открила дека ретко го пере својот омилен градник и стотици други се согласиле …

Повеќе »

Препознајте ЛАЖГО на време: Овие знаци ќе го издадат!

Во сè покомплицираниот свет на машко-женски односи и врски, многу е корисно да научите да препознавате дали некој ве залажува, бидејќи тоа ви дава голема предност. Лажењето е често еден од најголемите проблеми кога се во прашање врските. Ќе се изненадите кога ќе дознаете колку луѓе признаваат дека тоа го …

Повеќе »

Обрнете внимание: Мали нешта што мажите никако не сакаат да ги гледаат на жените

Она што најмногу им пречи на посилните половини е прекумерната шминка и нападниот изглед на жената. Новото научно истражување покажало дека мажите се повеќе посветуваат внимание на природниот изглед на жената. Имено, дотерувањето е едно од омилените женски хоби. Со совршена шминка, секоја жена се чувствува попривлечно и пожелно, па …

Повеќе »

Мажите повеќе страдаат по раскинувањето

Раскинувањата навистина можат да го скршат срцето на жената. Но, група научници неодамна сознале дека мажите повеќе страдаат од жените по прекинувањето. Мажите се и’ поемотивни кога станува збор за разговор за нивните болни чувства. Сите овие интригантни заклучоци се дел од студија за односи спроведена од психолози. Тие исто …

Повеќе »

Мажите биле ЕДНОГЛАСНИ: Ова се четирите причини зошто некои ЖЕНИ изгледаат ПОДОБРО СО ГОДИНИТЕ!

Студијата на британските социолози покажа дека околу 70% од мажите тврдат дека главниот квалитет на кој обрнуваат внимание кај жените е самодовербата. Самодовербата, ставот и самопочитувањето ја прават жената особено привлечна, а една прекрасна вест е дека самодовербата кај многу жени се зголемува со годините. Во младоста, многу жени забележуваат …

Повеќе »