Tag Archives: мажи

БИДЕТЕ МУДРИ – Две реченици кои ниту еден маж не сака да ги слушне од жена

Начинот на комуникација е клучот за добри партнерски односи, па затоа е важно да не дозволите „јазикот да ви биде побрз од умот“… Начинот на комуникација е клучот за добрите партнерски односи, па затоа е важно да не дозволите „јазикот да ви биде побрз од умот“ и да кажете нешто …

Повеќе »

На која возраст се жените најпривлечни, а на која возраст мажите? Ќе се изненадите!!!

Резултатите од научните истражувања варираат многу од земја до земја. Дали некој е привлечен или не зависи од многу фактори, а најновото истражување покажува дека и годините имаат врска со тоа. Студијата објавена во списанието New Beauty се обидела да даде универзален одговор за привлечноста. Во истражувањето учествувале 16.000 луѓе …

Повеќе »

Мажите изневеруваат двојно почесто од жените, лажат за својата возраст и занимање

Истражувањето, исто така, открило дека 21% од мажите во моногамни врски континуирано користат апликации за запознавање и имаат три пати поголема веројатност од жените да чуваат голи фотографии од бившите дури и по раскинувањето. Мажот има речиси двојно поголема веројатност да биде неверен од жената, според студијата во која многу …

Повеќе »

Многу луѓе секој ден јадат семки од тиква: Еве што значи тоа за здравјето!

Отсекогаш се знае дека здравјето на уста влегува, но во тоа многумина се увериле кога почнале да јадат семки од тиква. Тиква се смета за едно од најстарите растенија што луѓето почнале да го јадат. Што не е изненадувачки со оглед на тоа што има привлечна овошна боја на плодот. …

Повеќе »

(ФОТО) Една од најубавите жени на светот проговорила за изневерувањето на поранешниот сопруг: „Мажите се ѓубре!“

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ гостувала во подкастот Going Mental каде зборувала за нејзиниот развод со филмскиот продуцент Себастијан Бер-МекКлард. Манекенката нагласила дека засега не открива приватни детали заради благосостојбата на нивниот заеднички син, двегодишниот Силвестер. „Сè уште не бевме официјално разведени, па не беше ни законски да зборуваме за деталите. Веројатно ќе …

Повеќе »

Ова се 10-те НАЈГОЛЕМИ машки стравови за време на СЕКС

Мажите ретко зборуваат за она од што се плашат или избегнуваат, нели? Иако мажите ја претставуваат посилната половина, се чини дека за време на сексуалните односи се прилично срамежливи, ако не и поплашливи од жените. Ова се 10-те најголеми стравови кои мажите ги доживуваат за време на сексуалниот однос: – …

Повеќе »

ВАЖНО Е ДА ГИ ПРЕПОЗНАЕТЕ – Два симптоми му претходат на ненадејниот срцев удар од што почина ќерката на Елвис Присли

Лиза Мари Присли (54), ќерката на Елвис Присли, почина вчера по ненадеен срцев удар. Оваа состојба резултира со смрт доколку не добиете навремена медицинска помош, па затоа е важно да ги препознаете раните симптоми на состојбата. Ненадеен срцев удар е состојба која укажува на прекин на срцевата активност и ситуација …

Повеќе »

Научните истражувања покажале: Ова се причините поради кои мажите се плашат од брак

За разлика од жените кои фантазираат за идиличен брак, мажите бегаат од него. Француските брачни терапевти открија зошто посилниот пол се плаши од брак. Фразата „во добро или во лошо“ ја доживуваат како доживотна обврска и товар. Моментот кога ќе го кажат судбоносното „да“ за нив е доброволно откажување од …

Повеќе »

Првиот впечаток за некого е поважен отколку што мислиме: Пет работи што можеме да ги заклучиме за соговорникот во ПРВИТЕ 10 СЕКУНДИ

Психолог открива колку навистина се важни првите впечатоци Првиот впечаток може да биде погрешен, но тешко е да се промени откако ќе го формираме. Експертите веруваат дека потребни се само 10 секунди за да се формира мислење за личност која штотуку сме ја запознале. Американскиот психолог Меги Пасијан вели дека …

Повеќе »