Tag Archives: мажи

Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување на уште тројца мажи!

Холивудскиот глумец се нашол под истрага за сексуално злоставување на уште тројца мажи, што бројот на оние кои го обвинуват го зголемува на осум луѓе. Трите нови пријавени инциденти се случиле во 1996., 2008. и 2013. година. Веста за овие злоставувања се појавила во текот на интервјуто во кое глумецот …

Повеќе »

(ФОТО) Секси Софија Вергара ги учи мажите што треба да знаат за жените

Глумицата Софија Вергра е една од најсексипилните жени во светот и открива пет работи кои мажите, едноставно, мораат да ги знаат за жените. Прочитајте ги советите на Софија за сексот, плаќањето сметки во ресторан, подароци… Првиот впечаток води во кревет. „Штом ќе запознам маж, знам дали сакам да правам нешто …

Повеќе »

Како со секс да согорите повеќе калории?

Еден од најдобрите тренинзи за вас доколку сакате да бидете фит и со витка фигура е сексот. Но, сите секс пози не се подеднакво добри. Еве со помош на која секс поза можете најбрзо да постигнете резултат. Сексот освен тоа што е одличен лек за борбата против стресот и за …

Повеќе »

(ФОТО) Денес стартува АТП Монте Карло:Надал и Новак во ист дел на ждребот!

Денес во Монте Карло и’ официјално започнува сезоната на земја, а на турнирот ќе играат и Новак Ѓоковиќ но и Рафаел Надал кој го брани насловот. Новак Ѓоковиќ е поставен за деветти носител и во првото коло ќе се состане со квалификант, но веќе во второто коло го очекува многу …

Повеќе »

Мажите признале: 10. фантазии кои се плашат да ги предложат во сексот!

Без оглед колку страствен сексуален живот имате, веројатно се прашувате има ли уште некоја поза или играчка која вашиот партнер би сакал да ја испроба. Поради тоа замоливме мажи да ни признаат за што потајно фантазираат, но се плашат да им предложат на своите партнерки. 1. „Сакам да доминира!Ако самиот …

Повеќе »

Научниците откриваат што влијае на развојот на ракот, проверете дали сте во ризичната група…

Четириесет отсто од случаите на карцином и исто толку смртни случаи од последиците на оваа болест можат да се избегнат или намалат кога би се применила соодветна превентивна стратегија, покажале резултатите од истражувањето на американските научници објавени во медицинскиот магазин „CA: A Cancer Journal for Clinicians“. Околу 42. отсто од …

Повеќе »

(ФОТО) Нина Бадриќ објавила емотивна порака и ги загрижила фановите

Пејачката Нина Бадриќ е редовна корисничка на социјалните мрежи. Иако најчесто и служат за објавување секојдневни фотографии, таа понекогаш става и’ по некој цитат. Тие мудрости главно имаат навистина длабоко значење, па многу нејзини фанови се прашуваат дали тоа, конкретно, се однесува на неа или едноставно и се допаднала реченицата, …

Повеќе »

Еве што мажите најмногу сакаат да прават после секс

Дали некогаш сте се запрашале за што размислуват мажите после акција во кревет? Филмови,серии и книги не научиле дека мажите после секс сакаат да заспијат или јадат. Но, стварноста е малку поинаква, а резултатите од анкетата која ја спровела компанијата Happify и тоа како ќе ве изненади.Се чини дека мажите, …

Повеќе »

Откриено зошто жените се погласни од мажите во кревет?

Сексологот Трејси Кокс смета дека жените можеби чувствуваат и притисок да бидат гласни, за уживањето да биде поголемо. Во истражувањето спроведено од британска онлајн продавница за сексуални помагала, учествувале 1.171 испитаници, а заклучокот е дека жените се побучни од мажите за време на водењето љубов. Дури 92. отсто од жените …

Повеќе »