Tag Archives: мажи

Десет работи поради кои спротивниот пол ве избегнува

Психолозите од Универзитетот во Северна Ирска дошле до заклучок дека луѓето кои немаат смисла за хумор се помалку привлечни, без разлика на тоа како изгледаат и кои се нивните други карактеристики. По години и години истражување, научниците наведоа 10. работи кои не прават помалку привлечни за спротивниот пол, а некои …

Повеќе »

Мажите откриваат со кои жени најмногу би сакале да ги изневерат своите партнерки

18+ платформата на Ешли Медисон анкетирала 1.300 мажи кои отворено признале како би избрале (или како избрале) личност да извршат прељуба. Ова истражување покажало дека процесот на избор на љубовница е многу „попромислен“ од само средба со згоден странец во кафеана. Имено, 27. отсто од нив откриле дека најпрво би …

Повеќе »

КОЛКУ ДОЛГО МАЖОТ МОЖЕ ДА ИЗДРЖИ БЕЗ СЕКС: Ќе се изненадите од овој податок!

Велат дека сексот е од пресудна важност за двата пола – нешто како храна и вода Отсекогаш не учеле да веруваме дека мажите имаат поголема потреба од секс, но модерното време ни дозволи да признаеме дека и ние жените имаме сексуален апетит! Денеска го разбиваме митот за тоа колку мажите …

Повеќе »

20 НАЈГОЛЕМИ ЛАГИ поврзани со сексот – дали верувате во некоја од нив!?

Најчесто тоа е производ на незнаење, но и на предрасуди. И навистина има многу од нив! Како дојдоа до овие невистини? Обично се работи за незнаење, но има и предрасуди. Во продолжение дознајте кои се лагите. 1. За да може сексуалниот однос да се карактеризира како добар, двајцата партнери мора …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот глумец,Том Харди, имал секс со мажи, а што мисли сега за неговата машкост?

Том Харди се враќа во продолжението на филмот за суперхерои „Venom“, базиран на истоимениот роман на Марвел. Актерот вели дека поради таа улога, но и поради претходните, на луѓето им изгледа помажествено. Сепак, Харди, кој глумеше и во филмовите „Bronson”, „Warrior”, „The Dark Knight Rises”, „Mad Max: Fury Road”, вели …

Повеќе »

НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИЛЕ 2. НЕОБИЧНИ СИМПТОМИ НА ДОЛГ КОВИД: Се јавуваат и’ кај мажи и’ кај жени!

Науката сè уште се обидува да дознае повеќе за пациентите кои доживеале „долг ковид“, а работите што ги научиле може да ве изненадат. Покрај познатите симптоми како кашлица, треска, замор, губење на вкус и мирис, некои пациенти доживеале нешто „поинтимни“ симптоми за кои не се зборува многу, а се јавуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Баба на 109. годишна возраст открила рецепт за ДОЛГ ЖИВОТ!

Оваа некогаш најстара жителка на Шкотска го открила рецепт за долг и среќен живот. Неверојатна старица од Шкотска, баба Џеси Галан, кога го прослави својот 109 -ти роденден, го открила својот рецепт за долг и среќен живот. Имено, иако многумина очекуваат еликсири на младоста, оваа баба има едноставен рецепт. – …

Повеќе »

Мажите секогаш ги ИЗБЕГНУВААТ овие три типови на жени

Ако барате партнер, размислете за вашите особини… Не се само жените оние кои ги избираат своите партнери и ги бараат нивните маани. И мажите се оние кои имаат свои барања и точно знаат што не сакаат од својата партнерка. Ви донесуваме три типа на жени кои мажите секогаш ги избегнуваат. …

Повеќе »

НОВИ ИСТРАЖУВАЊА – Коронавирусот го скратил животниот век на луѓето

Досега се пријавени повеќе од 4,7 милиони смртни случаи предизвикани од коронавирус Очекуваниот животен век е скратен со појавата на коронавирус за повеќе од шест месеци во споредба со 2019. година, во 22. од 29. земји анализирани во студијата, која ги опфати Европа и Америка. Пандемијата „Ковид-19“ го скрати животниот …

Повеќе »