Tag Archives: маж

(ВИДЕО) НЕВОЗМОЖНО НО ВИСТИНИТО – Снимено во Струмица: „Короната се љекува, сељачизмот јок“

На Фејсбук се појави едно необично видео, кое додека го гледате нема да ви се верува во тоа што е снимано… Маж, застанал пред раскрсница и уринирал… Сето тоа го снимил возачот зад него… Далис е согласувате со насловот на видеото дека „Короната се лекува, сељачизмот јок“? Короонта се љече …

Повеќе »

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Секогаш постои добра причина поради која мажот ја напушта жената: Таа нема ништо со тоа!

Кога мажот ќе реши да си замине, ваше е да му посакате среќно патување Причината зошто мажот ја остава жената е секогаш иста – тоа е во природата на мажот. Ако мислите дека вашиот сопруг/партнер не може да живее без вас, почекајте… Ќе видите колку брзо и лесно ќе се …

Повеќе »

(ФОТО) На Инстаграм не можат да поверуваат кој е всушност на фотографијата

Шминкерот и Јутјубер, Џејмс Чарлс, кој станал познат оваа година откако се испокарал со пријателката Тати и поради тоа загубил три милиони следбеници успеал пвоторно да го шокира мнозинството свои следбеници на социјалните мрежи. Јутјуберот на Инстаграм објавил две фотографии на кои носи перика и наметка, а поради шминката и …

Повеќе »

Го замолчела – СЕ ВЕНЧАЛЕ ПА СОПРУГОТ И ГИ ОБЈАСНИЛ ПРАВИЛАТА ПО КОИ САКА ДА ЖИВЕЕ: Жената го сослушала а потоа КАЖАЛА ЕДНО НЕЈЗИНО ПРАВИЛО! Доживеал шок!

Кога ќе стапат во брак, младите се соочуваат со стресни промени во животниот стил, особено заради потребата да живеат во заедница со поразлични правила отколку порано, додека сè уште живеале сами. Необичната приказна за само што венчаниот пар ги шокирала сите. “Душо, ние сме во брак сега, па време е …

Повеќе »

Машкоста не е прашање на изгледот: Овие 5. работи вистинскиот маж никогаш не ги прави

Машкоста е прашање на карактер. Ова се 5. типични гестови или особини кои покажуваат дека алфата всушност не е алфа како и да изгледа: 1. Неодлучност, префрлување на вината на други, склоност кон паника во стресни или непредвидени ситуации: Се’ спротивно од силна волја и сигурноста на мажот кој наоѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со дрон ја снимал околината а на врвот на ветерницата затекнал необичен призор!

Еден сопственик на дрон од Род Ајленд во САД снимил нешто неочекувано на врвот на ветерница висока 60. метри. Ветерницата во тој момент не работела па некој ја искористил можноста да се искачи на врвот и да се сонча. Било убаво време па тој момент имал смисла, но прашањето е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛЕЦ – НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПИШЕ КОЛКУ ОВОЈ МАЖ ИЗЛЕГОЛ ГЛУПАВ ВО ДРУШТВОТО:Немојте да бидете како него ВЕ МОЛИМЕ!

Нема нешто на што не е подготвен мажот за да ја воодушеви својата сопруга. Особено, ако нешто згреши. Така и овој маж сакал да ја израдува сопругата со конфети. И’ тоа на специјален начин. И’ испаднал големо магаре! Еве и какво!

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОВЕЌЕ И’ НЕ Е ЧУДО АКО МАЖ РОДИ ДЕТЕ: Фреди во изводот сака да биде татко а не мајка!

Фреди МекДонел се родил како жена,  а потоа го сменил полот и станал маж. Британецот неодамна родил дете, а сега се бори во изводот да го запишат како татко, а не мајка. Ако желбата му се оствари, неговото дете ќе биде прво дете во земјата – без мајка. Бидејќи претходно …

Повеќе »

ОВОЈ ЗНАК НА ЗОДИЈАКОТ ИНТРИГИРА – МАЖОТ ВО ОВОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК Е ЕМОТИВЕН И СТРАСТВЕН: Малку кој ја знае неговата МРАЧНА СТРАНА, а еве што крие!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Мажот во овој хороскопски знак во врската е страстен партнер. Кога тој ве љуби, тоа е различно од сè друго што дотогаш сте доживеале. Ако му го „скршите“ срцето, …

Повеќе »