Tag Archives: матура

(ФОТО) Погледнете како Меган Маркл изгледала на матура

Иако на оваа фотографија има само 16. години, многумина сметаат дека Меган Маркл не се сменила многу. На социјалната мрежа Инстаграм неодамна се појави фотографија од Меган Маркл од матурата, на која позира со своето тогашно момче. „Шеснаесетгодишната Меган Маркл позира со своето прво момче Луис Сегурио на божиќен танц …

Повеќе »

БУФОН: „Се враќам во средно школо – родителите 30. години ме ‘гњават’ поради тоа!“

ЃАНЛУИЏИ БУФОН откри во интервју на Инстаграм што ќе прави кога ќе ја заврши кариерата. Живата легенда на италијанскиот и светскиот фудбал неодамна го продолжи договорот со Јувентус и активно ќе игра фудбал до следното лето. Буфон сака да стане рекордер во Серија А по бројот на настапи, а во …

Повеќе »

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши средно училиште. “Честитки, Џиџи. Те сакам засекогаш и вечно. Јас сум толку горда на тебе”, напишала таа на Инстаграм со фотографија од дипломата. Џиана, нејзиниот татко Коби Брајант и седум други лица загинаа во хеликоптерска …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче од Босна исмеано бидејќи наместо за фустан за матура парите ги дала на деца болни од рак

Лејан, ученичка во основното училиште „Хамдија Крешевљаковиќ“ во Какањ, БИХ, одлучила наместо за купување на матурски фустан парите да ги даде на децата болни од рак, но нејзиниот гест не го доживеале сите во вистинско светло. Лејан наместо во фустан на матурската отишла во фармерки и маичка со натпис „Парите …

Повеќе »

(ФОТО) Видете како бугарската пејачка прославила матура

Има само 18. години а веќе ја знаат како секс бомба… Познатата бугарска пејачка Гери Никол во јули наполнила 19. години. Но, покрај бројните фотки на нејзиниот профил на Фејсбук на кој има повеќе од 180. илјади следбеници нам ни бе интересни оние од мај кога прославила матура. Погледнете како …

Повеќе »