Tag Archives: матео

(ФОТО) Кристиано Роналдо ужива во животот: „Среќна недела – Благословен!“

Португалскиот фудбалер во последно време често се слика со трите најмалечки деца, близнаците Ева и Матео и најмалечката Алана Мартина… Се чини дека девојчињата се сепак слабост на тато кој ја користи секоја можност да биде со нив… Така во неделата во базенот во вилата во која престојува во Торини, …

Повеќе »

(ФОТО) Фотка од милион лајкови: Овие три момчиња се „клонови“ на својот легендарен татко!

Антонела Рокузо ги воодушевила обожавателите на својот сопруг Лео Меси и илјадници навивачи на Барселона со фотка од тројцата синови кои позираат во иста облека но и неодолливо потсетуваат на својот тато Лео. За помалку од десет часови после објавата фотографијата ја лајкнале повеќе од милион луѓе. Обожавателите на Лео …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меси објавил преслатко видео од синчето и заработил 13. милиони лајкови

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси со своите 102. милиони следбеници често споделува фотки и видеа од семејниот живот, а овојпат објавил снимка од трите синови: Тиаго, Матео и Чиро. Најмногу симпатии освоил тригодишниот Матео кој во видеото танцува со песната „Sexy and I Know it”. View this post on Instagram 🙈🙈🙈🙈🙈 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лионел Меси избрал име за третиот син

Славниот фудбалер, Лео Меси, наскоро по трет пат ќе стане татко. Играчот на Барселона и неговата сопруга, Антонела веќе се родители на два сина, Тиаго и Матео, а оваа година среќното семејство ќе стане побогато за уште едно момче. Amor Amor Amor❤️ A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on Dec …

Повеќе »

(ФОТО) Светот ова до сега не го видел: Кристиано Роналдо со сите свои деца

Моментално најдобриот фудбалер на светот, Кристино Роналдо прв пат позирал со сите свои деца. Првпат заедно на една фотографија се Кристиано, неговата свршеница Георгина Родригез која неодамна се породи и на свет ја донесе Алана Мартина, најстариот Кристиано Јуниор и близнаците Матео и Ева. Crear contigo el amor y hacer …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно изненади: Роналдо во живо на фановите им го соопштил името на ќерката!

Кристиано Роналдо следниот месец ќе стане татко по четврти пат, но овој пат поразлично е тоа што јавноста ја знае мајката на неговото дете. Perfect pic 🙌🏽🔥 A post shared by Cristiano Ronaldo Junior ♕ (@cristiano.ronaldo.jrr) on Oct 29, 2017 at 6:48am PDT Kisses 😘 A post shared by Cristiano …

Повеќе »

(ФОТО) Горд татко: Кристиано повторно ги покажал близнаците но со кого?

Кристиано Роналдо како да не може да дочека да се зголеми неговото семејство. Прво во текот на летото ги претстави своите близнаци и тоа во идилична семејна атмосфера. Георгина и тој држат по едно од децата а малечкиот Кристиано Роналдо е помеѓу нив.

Повеќе »

(ФОТО) Сите ќе бидат поканети: Рики Мартин и Џван Јозеф ќе се венчаат наредната година

Популарниот латино пејач Рики Мартин наредната година ќе се венча со својот свршеник Џван Јозеф наредната година, а најавил дека тоа ќе биде голема и јавна венчавка на која сите ќе бидат поканети. “Тоа ќе биде голем настан за кој луѓето ќе зборуваат. Ние сме модерно семејство и сметам дека …

Повеќе »