Tag Archives: масажа

(ВИДЕО) Масажа со која лицето добива беспрекорен изглед

Полиците за козметика се преполни со разни производи за нега, и покрај тоа сепак посегнуваме по некои новини кои штотуку пристигнаа во парфимериите. За прекрасен изглед на кожата на лицето, подготвени сме да издвоиме огромна сума пари и да испробаме разни производи за да најдеме еден што навистина ќе направи …

Повеќе »

(ФОТО)СЛУЧАЈ КОЈ ГО ПОТРЕСУВА САД – Контроверзни фотографии: Бил Клинтон го масира една од малолетните жртви на Џефри Епштајн

Фотографиите се објавени непосредно пред говорот што Клинтон треба да го има како дел од поддршката на демократот Џо Бајден во претседателската трка. Британскиот „Daily Mail“ објави ексклузивни фотографии според кои поранешниот американски претседател Бил Клинтон веројатно би сакал да исчезнат засекогаш. На нив е одбележано како поранешниот лидер ужива …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бизарна масажа со сатари се’ попопуларна на Тајван: Дали би ја пробале?

Во Тајван, се попопуларен е третманот „дао лиао“, бизарна масажа со сатари која ја враќа енергијата со стимулирање на циркулацијата и враќање на балансот на организмот. Иако е опасно, за „дао лиао“, што во превод значи „масажа со нож“ или „терапија со ножеви“, се верува дека има физички и емоционални …

Повеќе »

(ФОТО) Среде прекрасниот грчки песок Катица Јанева добила „главоболка!“

Иако не е во Македонија, оние кои се на одмор во Грција, посебно на истото место каде што е и Главната обвинителка од СЈО, го следат секој нејзин чекор… Нова фотографија од одморот на Катица Јанева денеска сподели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски. „Откако излезе снимката за ‘Рекет’, почитуваната Катица …

Повеќе »

Зошто во авион секогаш би требало да влегувате со топче за тенис?

Масажата со тениско топче ја подобрува циркулацијата во организмот, ја намалува болката во мускулите и го намалува ефектот на „џет лег“… Кога планирате да летате со авион, во рачниот багаж не заборавајте да ставите топче за тенис. Топчето нема да ви служи за додавање со другите патници ниту за удирање …

Повеќе »

Топ трикови на писателки на еротски романи за повеќе страст

Замена на улогите внесува возбудување во сексуалниот живот, слично како и сцените од еротските романи. Секс играчките можете да ги направите сами – да кажеме, вратоврска може да послужи за врзување на партнерот за креветот… Три од четири писателки на еротски романи инспирации за своите романи наоѓаат во работите кои …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка со вибратор му ги олеснила маките на своето бебе и „заработила“ бројни позитивни коментари

Бебето страдало од проблеми со дишењето предизвикани од јака настинка, а мајката се снашла најдобро што знаела и можела… И’ покрај бројните книги за родителство, импровизацијата е таа која на крај на краиштата ги води родителите во одгледувањето на децата. Се снаоѓаат како знаат и умеат, било да станува збор …

Повеќе »

(ФОТО) Кашлање, главоболка, па дури и депресија – се’ може да се излечи со масирање на овие точки

Постои наука наречена рефлексологија. Таа ги проучува биоактивните точки во телото. Источните исцелители веруваат дека причината за сите здравствени проблеми е блокирање на енергетски текови. Активна масажа го отстранува блокирањето и ги враќа енергетски текови. Многу од овие точки се на дланките и прстите.Ако правилно кликнете на посакуваната точка, ефектот …

Повеќе »