Tag Archives: мартин вучиќ

(ФОТО) Драган Вучиќ испратен во вечното почивалиште: Мартин во солзи му порачал „Нека те чуваат ангели!“

Драган Вучиќ денес беше погребан на гробиштата во Бутел, а го испратил синот Мартин со сопругата… Денес на градските гробишта во Бутел беше погребан композиторот, пејач и водител, Драган Вучиќ. На погребот присуствувал синот Мартин заедно со сопругата неколку блиски роднини и пријатели. Ситуацијата со корона вирусот не дозволи Драган …

Повеќе »

Мартин Вучиќ потврдил дека причината за смртта на неговиот татко е коронавирусот

На Драган Вучиќ пред една недела му бил дијагностициран „Ковид 19“ и бил хоспожитализиран на Инфективната клиника во Скопје… Мартин Вучиќ во телефонски разговор за „ММС“, потврдил дека компликации поради коронавирусот се причина за смртта на неговиот татко. „Ковид-19“ на Драган Вучиќ му бил дијагностициран пред една недела, по што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТАНЕЦ ВО АВСТРАЛИЈА: Нашинците водат негативна кампања кон концертите на македонскиот културен амбасадор!

„Се надевам дека сите заедно ќе успееме да го издвоиме колективниот над личниот профитерски интерес. Танец е и наша гордост и наша должност…“ Раководителот на „Танец“, Мартин Вучиќ, кој е во Австралија со ансамблот каде треба да се одржат врвни концерти пред публиката во Мелбурн, Канбера и Сиднеј, на Фејсбук …

Повеќе »

Мартин Вучиќ е нов директор на Ансамблот „Танец“: Дали ќе ја продолжи семејната традиција?

Магистерот по музичка уметност, Мартин Вучиќ, кој во моментов е перкусионист во Македонската филхармонија, ќе биде новиот директор на националниот Ансамбл за песни и игри „Танец“, јавува порталот 7дена.мк. Наводно, потписот врз неговата кандидатура е веќе ставен и најверојатно во понеделник и официјално ќе му биде прв работен ден. „Очигледно …

Повеќе »

(ФОТО) Мартин Вучиќ се ожени со долгогодишната девојка!

Музичарот и наш претставник на „Евросонг“ во 2005, година, Мартин Вучиќ се ожени со неговата долгогодишна девојка Сања. Сликата со младоженците, на својот фејсбук профил ја објави Нора Шаќири, блиска пријателка на семејството Вучиќ. На свадбената фотографија со Мартин и со Сања е Нора со нејзиниот сопруг Марко, и брат …

Повеќе »