Tag Archives: марија

(ВИДЕО) Марија од Гиновци: „Бурек никогаш не сум пробала, не знам како изгледа, берам шипинки за да преживееме“

Драган потекнува од Гиновци каде во старата куќа од татка си го минува детството. Има еден брат кој умира многу млад на само 48 години. А, тој одлучува прво нешто да спечали, а потоа да создаде семејство. Но, старата куќа повеќе нема да биде место каде мирно ќе спие ова …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го проследија со пригодни текстови. Но, на YouTube се појави една песна од почетоите на пејачот кој подоцна испиша историја… И, добро е што не бил долго во групата за да може да ни ги донесе …

Повеќе »

(ФОТО) „Бекстејџ“ сторија – Ќерките на Маја и Дарко Панчеви: „Никогаш не сме можеле да посакаме подобри родители“

Ќерките на Панчеви не се експонираат многу јавно, посебно не по медиумите. Меѓутоа, сепак сега за „Бекстејџ“ се појавија пред камери и проговорија за нивните родители. Познатата македонска двојка, Маја и Дарко Панчеви, заедно се повеќе две децении а меѓу другото се посебно горди и среќни родители на две ќерки …

Повеќе »

(ПООПШИРНО) ИМАЛА САМО 57 ГОДИНИ – Починала Риалда Кадриќ, Марија од „Жикина династија“

Риалда починала во Атина каде што живеела последните неколку години Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина династијата“, починала ненадејно синоќа на 57-годишна возраст во Атина, каде живее во последно време, потврдил нејзиниот пријател за „Курир“. Истата информација ја добил и еден од продуцентите на продолжението на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наскоро ќе се венчаат – ИДНАТА СОПРУГА НА РАФАЕЛ НАДАЛ ЖРТВУВАЛА СЕ ПОРАДИ НЕГО: Циска е девојка од сенка, вредна и скромна убавица од соседството – за неа не постои ниту еден трач!

Во октомври, Рафаел Надал ќе се ожени за својата свршеница Марија Франческа Парело, попозната како Циска, со која е во врска 14. години. Рафа ја запросил Марија минатата година на романтично патување во Рим. Циска е девојка во сенка која не сака јавно да се експонира, што секако ги заинтригирало …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОГА НЕШТО СЕ САКА – Изворна Македонска песна во изведба на три прекрасни вокали!

Вистинско освежување во жегата… Изворна Македонска песна во изведба на три прекрасни вокали. Марија, Љупка и Тото Право освежување за жегата…Изворна Македонска песна у изведба на три прекрасни вокали.Марија, Љупка и ТотоРЕСПЕКТ Gepostet von Штипска Идила am Montag, 12. August 2019

Повеќе »

(ФОТО) Еве како, неговите, три дами му го честитаа роденденот на директорот на „Вардар“

Македонската фудбалска легенда Дарко Панчев го прослави 52.от роденден и доби интересна торта од семејството. Европскиот и светски првак, петкратниот најдобар стрелец на Југославија,златната копачка на Европа за 1991. година, најмладиот голгетер на сите национални првенства во светот, а од неодамна и директор на „Вардар“, Дарко Панчев славеше роденден. Секоја година Дарко …

Повеќе »