Tag Archives: марија

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го проследија со пригодни текстови. Но, на YouTube се појави една песна од почетоите на пејачот кој подоцна испиша историја… И, добро е што не бил долго во групата за да може да ни ги донесе …

Повеќе »

(ПООПШИРНО) ИМАЛА САМО 57 ГОДИНИ – Починала Риалда Кадриќ, Марија од „Жикина династија“

Риалда починала во Атина каде што живеела последните неколку години Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина династијата“, починала ненадејно синоќа на 57-годишна возраст во Атина, каде живее во последно време, потврдил нејзиниот пријател за „Курир“. Истата информација ја добил и еден од продуцентите на продолжението на …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОГА НЕШТО СЕ САКА – Изворна Македонска песна во изведба на три прекрасни вокали!

Вистинско освежување во жегата… Изворна Македонска песна во изведба на три прекрасни вокали. Марија, Љупка и Тото Право освежување за жегата…Изворна Македонска песна у изведба на три прекрасни вокали.Марија, Љупка и ТотоРЕСПЕКТ Gepostet von Штипска Идила am Montag, 12. August 2019

Повеќе »