Tag Archives: марија спасовска

(ВИДЕО) Јутјуб потврди: Новата песна „Опасно“ на Марија Спасовска е во најслушаните песни во Македонија во моментов!

Додека поголемиот дел од македонската музичка естрада „спие“, младата Марија Спасовска напорно работи и еве, за кратко време објави уште една нова песна.„Опасно“ е насловот на новата нумера која за неполни два дена се најде на трендинг на Јутјуб со преку 30.000 прегледи, што е одлична бројка за толку кратко …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Марија Спасовска ја издаде „Венера“: Младата кантавторка созреа

Скромно и едноставно, како и се што работи, Марија Спасовска ја најави нејзината нова песна „Венера“… „Venera Out Now ⭐ Слушајте jа Венера на линкот ⬇️ Зад музиката и текстот повторно се потпишувам jac, а аранжманот и продукцијата се дело на Иван Јованов Iwayo ⭐ @urbanrecs Честитки за целиот мој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пее за нејзиниот „Омилен“, но таа стана омилена по настапот на „Макфест“: Марија Спасовска го промовираше спотот за новата песна!

Дефинитивно младата и талентирана пејачка Марија Спасовска беше една од најзабележаните учесници на овогодинешното издание на фестивалот „Макфест“, кој се одржа викендот во Штип. Нема сомнеж дека Марија ги освои срцата на публиката, а доказ за тоа се позитивните коментари кои не престануваат да пристигнуваат на нејзина адреса. Таа имаше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Младите македонски надежи во спомен на Тоше:„За нас живееш во твоите песни,твоите пораки за нас децата и за сиот народ во светот“

Минаа 13. години откако Тоше Проески не напушти но неговите песни, дела останаа и кај генерациите кои биле или премногу малечки или уште не биле родени…Но, делото на Тоше, песните што ги пееше како што никој друг не можешр останаа во аманет за новите генерации млади македонски изведувачи, кај оние …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ЧЕСТ: Марија во Kaliopi fan art од натпреврувачка во домаќин на финалето!

Како и многу млади и Марија Спасовска се пријави за „Калиопи фан арт“, но не се прашуваше што сака таа… Имено Калиопи, како добар музички познавач на музиката, по слушањето на Марија одредила дека нашата млада пејачка е премногу квалитетна за „Калиопи фан арт“ каде главно се натпреваруваа анонимуси. Наместо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска со „Црно и бело“ ја воодушевила Калиопи и… е финалист од четвртата недела!

KALIOPI FAN ART продолжува и открива нови таленти од регионот… Сите кои, во одредените категории, сакаат да се натпреваруваат можат да се пријават на ова регионално натпреварување во време кога поради корона вирусот сите мораме да седиме дома. Најновиот финалит, од четвртата недела е Марија Спасовска која реши за „пласман …

Повеќе »

(ВИДЕО) #Седидома – За Марија Спасовска седењето дома не е здодевно туку многу креативно!

Секој македонски музичар на свој начин го минува седењето дома – секако почитувајќи ги препораките за заштита од корона вирусот… За вистинската креативка, Марија Спасовска, ова седење дома не е здодевно туку многу креативно. Таа времето, кога ќе заврши со учењето, бидејќи мора да се помине предвиденото градиво, го минува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска во новата „Сакам“ со моќна порака:„Човекот со срце да гледа, да исчисти очи од гордост беда!“

“Сакам” е новата песна од Марија Спасовска со која порачува “Човекот со срце да гледа, да исчисти очи од гордост и беда”. View this post on Instagram Finishing the new song 😀🎵🎼🎤🎧 @justrbproduction #newsong #new #song #soon #music A post shared by Marija Spasovska (@marija.spasovska_official) on Nov 7, 2019 at …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска со ново интернационално признание: Меѓу бројни странски изведувачи нашето девојче е „најдобар пејач“!

Марија Спасовска овие денови е многу ангажирана со настапот на Интернационалниот фестивал за филмска музика Тралала во Охрид. Марија Спасовска овојпат ќе ги бранеше боите на својата земја во Охрид, а се натпреваруваше во силна конкуренција како најмлада на фестивалот за филмска музика на кој ќе учествуваат 28. кандидати од …

Повеќе »