Tag Archives: марија спасовска

(ВИДЕО) Марија Спасовска и Дарко Димитров ја подготвија „Број еден“: Тема која сигурно ќе ви ги разубави тмурните денови – Ведрина и врвна изведба!

Корона и карантин – ништо нема да ви биде тешко ако ја слушате новата песна „Број еден“ на Марија Спасовска… Марија Спасовска и Дарко Димитров повторно ја будат македонската музичката сцена со новата модерна тинејџ песна “Број еден”. Марија со нов стил, овојпат како автор на музиката и текстот во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Младите македонски надежи во спомен на Тоше:„За нас живееш во твоите песни,твоите пораки за нас децата и за сиот народ во светот“

Минаа 13. години откако Тоше Проески не напушти но неговите песни, дела останаа и кај генерациите кои биле или премногу малечки или уште не биле родени…Но, делото на Тоше, песните што ги пееше како што никој друг не можешр останаа во аманет за новите генерации млади македонски изведувачи, кај оние …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ЧЕСТ: Марија во Kaliopi fan art од натпреврувачка во домаќин на финалето!

Како и многу млади и Марија Спасовска се пријави за „Калиопи фан арт“, но не се прашуваше што сака таа… Имено Калиопи, како добар музички познавач на музиката, по слушањето на Марија одредила дека нашата млада пејачка е премногу квалитетна за „Калиопи фан арт“ каде главно се натпреваруваа анонимуси. Наместо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска со „Црно и бело“ ја воодушевила Калиопи и… е финалист од четвртата недела!

KALIOPI FAN ART продолжува и открива нови таленти од регионот… Сите кои, во одредените категории, сакаат да се натпреваруваат можат да се пријават на ова регионално натпреварување во време кога поради корона вирусот сите мораме да седиме дома. Најновиот финалит, од четвртата недела е Марија Спасовска која реши за „пласман …

Повеќе »

(ВИДЕО) #Седидома – За Марија Спасовска седењето дома не е здодевно туку многу креативно!

Секој македонски музичар на свој начин го минува седењето дома – секако почитувајќи ги препораките за заштита од корона вирусот… За вистинската креативка, Марија Спасовска, ова седење дома не е здодевно туку многу креативно. Таа времето, кога ќе заврши со учењето, бидејќи мора да се помине предвиденото градиво, го минува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска во новата „Сакам“ со моќна порака:„Човекот со срце да гледа, да исчисти очи од гордост беда!“

“Сакам” е новата песна од Марија Спасовска со која порачува “Човекот со срце да гледа, да исчисти очи од гордост и беда”. View this post on Instagram Finishing the new song 😀🎵🎼🎤🎧 @justrbproduction #newsong #new #song #soon #music A post shared by Marija Spasovska (@marija.spasovska_official) on Nov 7, 2019 at …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Спасовска со ново интернационално признание: Меѓу бројни странски изведувачи нашето девојче е „најдобар пејач“!

Марија Спасовска овие денови е многу ангажирана со настапот на Интернационалниот фестивал за филмска музика Тралала во Охрид. Марија Спасовска овојпат ќе ги бранеше боите на својата земја во Охрид, а се натпреваруваше во силна конкуренција како најмлада на фестивалот за филмска музика на кој ќе учествуваат 28. кандидати од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Марија Спасовска со уште едно признание од интернационален фестивал!

Беше најавувано, а деновиве марија Спасовска учествуваше на интернационалниот фестивал „Летен театар“ во Варна, Бугарија. Меѓу бројни колешки и колеги од светот нашата Марија од овој еминентен фестивал се врати со диплома за освоено трето место. Честики Марија! Да ти се множат успесите и дипломите! „Пресреќна сум. 😁 Со мојот …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАШИ МАКЕДОНСКИ ДЕЦА – Душата да ти ја исполнат, а срцето разиграат: Марија, Борјан и Јован пеат на одмор во училиште!

Марија Спасовска во едно видео покажува како таа и нејзините другари Борјан Кочоски (гитара) и Јован Петровски (вокал) ја пеат „Сонце ме грее“ од Влатко Лозаноски… Навистина одличен пример како може да се мине слободното време во училиште со она што те исполнува а да не се гледа во таблет …

Повеќе »