Tag Archives: манекенка

(ФОТО) Разочарани обожаватели: На Инстаграм е совршена убавица а во живо и не баш…

Мадалина Генеа е романска глумица и манекенка која поради своите фотографии на Инстаграм ја нарекуваат една од најубавите жени на Европа. Неа ја следи глас на совршена убавица, но со своето појавување на црвениот тепих докажала дека фотографиите на социјалните мрежи и’ тоа како лажат. #damiani @damianiofficial 💍 A post …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопруга на Род Стјуарт: „Ме дрогираше, а кога се разбудив уживаше на мене. Дотогаш бев девица…“

Пени Ланкастер, 46. годишната сопруга на рокерот Род Стјуарт, открила дека на почетокот на манекенската кариера била сексуално злоставувана. Како што раскажала во емисијата на британскиот ITV, моден дизајнер, кога била во неговиот стан, во пијалокот и ставил дрога, а кога се освестила видела дека тој лежи на неа. “Не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Аптон: Џепната венера за совршена фигура се поти секој ден

Додека повеќето популарни дами тренираат за да имаат секси тело само за во летните периоди, Кејт не го пропушта тој ритуал ниту во најтоплите денови… Американската манекенка и глумица, Кејт Аптон, со нејзината убавина често остава без здив. Дека ништо не паѓа од небо, па дури ни згодно тело, таа …

Повеќе »

(ФОТО) Манекенка во затвор поради голи фотографии во еден од најстарите египетски храмови

Белгискиот модел, Мариса Папен, е ставена во затвор откако е фатена за време на фотосесијата во еден од најстарите египетски храмови. Мариса која за себе вели дека има „слободен дух“ со фотографот Џеси Вокер патувала за да учествува во фотографирањето, но немале дозволи од властите. Белгијанката досега позирала гола во повеќе од …

Повеќе »

(ФОТО) Славната манекенка ја покажала ќерката: Најубаво дете во Холивуд!

Американските папараци успеале да ја сликаат славната манекенка Ирина Шајк во прошетка со петмесечната ќеркичка Леа де Сеин, која во почетокот на април ја добила со актерската ѕвезда Бредли Купер. Бидејќи двојката во јавност скоро никогаш не ги објавува деталите од приватниот живот, фотографиите на бебето, кое многумина го нарекле …

Повеќе »