Tag Archives: манекенка

(ФОТО) Подлабоко деколте од ова немате видено: Манекенка покажала (или пак и’ не) отповеќе!!!

Многу мажи сигурно ќе се согласат дека не е важна длабочината на деколтето туку тоа што се гледа, но понекогаш и длабочината на деколтето е доволна да се говори за вас…што во светот на модната индустрија е многу важно… Тоа го докажува манекенката Нелам Џејл кога се појавила на прославата …

Повеќе »

(ФОТО) ШОК – МАНЕКЕНКА НЕ ЗНАЕЛА ДЕКА Е БРЕМЕНА: Ја заболел стомакот и се породила во тоалет…

Според статистичките податоци, една од 500. жени не знае дека е бремена до 20. недела, а една од 2.500 жени ја открива бременоста дури кога ќе почне да се пораѓа.На каналот TLC неодамна имаше серија емисии за жени кои се породиле а не знаеле дека се бремени…Австралиската манекенка е очигледно …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА Е НАЈУБАВА ЖЕНА НА СВЕТОТ: Манекенката има СОВРШЕНО ЛИЦЕ, научниците во ШОК!

Манекенката Бела Хадид, според најновото истражување на научниците, е прогласена за најубавата жена на светот. Бела, според анализа на група научници кои се бават дури и со најситните детали, е прогласена за најубава жена на светот со совршени пропорции на лицето. View this post on Instagram Yellow sky bathed in …

Повеќе »

(ФОТО) Мистериозна смрт на 25. годишна манекенка чие тело е пронајдено во лифт!

Мистерија ја опкружува смртта на еден млад модел, чие безживотно тело било пронајдено во лифт на станбена зграда во Бангкок. Тетим ’Бел’ Норафанпифат(25) била пронајден мртва во фоајето на зградата во вторникот наутро, но полицијата соопштила дека е рано за именување на осомничените, пренесува Daily Mail. На социјалните медиуми се …

Повеќе »

(ФОТО) Славната глумица во 66. година изгледа како милион долари

Кристи Бринкли не крие дека во 66. година на животот е задоволна со својот изглед… Легендарната суперманекенка и глумица на 2. февруари наполни 65. години, а на претставувањето на новата сезона на американската емисија „Танц со ѕвездите“ дошла во мини фустан, дополнително скратен со шлиц. Никому не му е јасно …

Повеќе »

(ФОТО) 53. годишната Синди Крафорд во мини бикини и’ понатаму изгледа како супермодел

Еден од најславните супермодели од деведесеттите и понатаму може да се пофали со тело подготвено за модна писта. 53. годишната Синди Крафорд на својот профил на Инстаграм објавила фотографија во костум за капење и ги воодушевила обожавателите со манекенската линија на која не може да и конкурира ниту нејзината наследничка, …

Повеќе »

(ФОТО) Фаталниот Турчин не го спасил бракот: „Таа се омажи само од корист!“

Двојката заедно има едно дете, синот Кузеј, а покрај расфрлувањето, Дениз, како причина за крах на бракот наведува дека Фејзе не ги исполнувала мајчинските должности. Неговите пријатели за турските медиуми велат дека знаеле дека бракот нема да опстане… Турскиот глумец Озкан Дениз (46) се обидел да го спаси бракот, но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Манекенка ја открила рутината со која за 30. дена, на природен начин, го исчистила лицето од акни

Американската манекенка Бриана Лопез го исчистила своето лице од акни со помош на природни лековити производи. Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија пред и после како и целосната метода која ја употребувала цел месец. Во замена на скапите и болните козметички третмани, моделот Бриана одлучила да се обиде на …

Повеќе »

(ФОТО) Скок во смрт: Манекенка скокнала во вода да си ги спаси кучињата но се удавила!

Бразилската манекенка и водителка, Каролина Битенкур (37), која се водела како исчезната откако скокнала во море за да ги спаси своите кучиња во близина на Сао Паоло, е пронајдена мртва. Водителката и нејзиниот сопруг Хорхе Сестини, но и нивните две кучиња пловеле во неделата со јахтата покрај островот. Таму ги …

Повеќе »