Tag Archives: манекенка

(ВИДЕО+ФОТО) Има 193 см а се омажила за дечко од 160! Постојано добива БЕЗОБРАЗНИ понуди од мажи, а висината и прави само еден проблем!

Додека Канаѓанката  е висока 193 сантиметри, нејзиниот сопруг нема ниту 160 сантиметри, а фактот што е во брак не спречува многу мажи да и испраќаат секси пораки и имаат разни необични барања. Емералд Ван Ланген од Торонто отсекогаш сакала да порасне како нејзината сестра која е висока 190 сантиметри. Денес, …

Повеќе »

(ФОТО) ПАРИТЕ НЕ СЕ СЕМОЌНИ – Џиџи Хадид се пофалила како го уредила станот:„Богатите немаат вкус!“

Манекенката Џиџи Хадид на социјалната мрежа Инстаграм се пофалила како го уредила ентериерот на својот нов дом, а на многумина не му се допаднал стилот што го избрала. Таа изјавила дека веќе една година ја уредува внатрешноста на луксузниот дом во Њујорк. Поради необичните детали, во кои спаѓа и чинијата …

Повеќе »

(ФОТО) РАЗЛИКАТА Е ОЧИГЛЕДНА – Покажала опуштена фигура и целулит: Вака изгледа најплатениот супер модел без фотошоп!

И’ супермоделите се како и сите други жени. И тие се борат со целулитот и неколку екстра килограми Дури и’ на 46-годишна возраст, Кејт Мос заработува милиони со тоа што позира во разни списанија и учествува во реклами. Иако на нејзина возраст, моделите во голема мерка се пензионирани, таа работи …

Повеќе »

(ФОТО) Медицинската сестра која во болница носела прозирно одело добила нова работа!

Руската медеицинска сестра која била предупредена откако пациентите ја снимиле во прозирно одело за корона вирус под кое се гледала нејзината долна облека добила нова работа. Надија ukукова (23) тврди дека не знаела колку е проѕирна униформата што ја носела додека се грижела за заразените со коронавирус, но еден од …

Повеќе »

(ФОТО) СИТЕ ЗИНУВААТ КОГА ЌЕ КАЖЕ КОЛКУ Е СТАРА: Ова баба ја скокотка фантазијата и на напола помладите – Фотографиите и се опасни за срце!

Нејзината желба е да ги инспирира другите жени да престанат да ја кријат својата возраст Една млада баба од Калифорнија ги шокираше своите следбеници на Инстаграм кога конечно објави колку години има. Алис Васкез редовно објавува свои заводливи фотографии на таа социјална мрежа, кои ги воодушевуваат нејзините 34.400 следбеници. View …

Повеќе »

(ФОТО) СУДБИНИ – Нејзиниот случај за лекарите е ПОТПОЛНА МИСТЕРИЈА: На Бјанка, меѓу првите во Болоња и е пронајден вирусот корона – 56. дена подоцна и понатаму е ПОЗИТИВНА!

На 6.март била пуштена од болница и останала во самоизолација бидејќи не била во критична состојба… МЛАДАТА италијанската манекенка Бјанка Доброуи (23) е едно од првите лица во Болоња што имала потврден корона вирус. Таа е позитивна на овој вирус и сега, 56. дена откако се заразила, иако нема никакви …

Повеќе »

(ФОТО) Манекенка заразена со корона вирус ги опишала симптомите: Докторите не ја сфаќале сериозно!

МЛАДАТА и до неодамна здрава австралиско-француска манекенка Интан Клемент (30) испратила порака од својот болнички кревет за нејзината борба со коронавирусот. Како што открила, таа се заразила на скијање во Франција. Пред две недели, таа забележала дека тешко дише и многу кашла, а лекарите со кои контактирале ирекле дека станува …

Повеќе »

(ФОТО) На бивша манекенка и се вкочанила раката и преку ноќ останала парализирана

Сониа не се предава. Таа е уверена дека кога тогаш ќе се застане на нозе. Таа секој ден вежба во базен, ги следи вестите во врска со нејзината болест, а неодамна нашла и клинички испитувања за епидурален стимулатор Дизајнерката и поранешна манекенка Сониа Вера (46) едно утро во јуни 2017. …

Повеќе »

(ФОТО) „НЕ МЕНУВАМ ПЕЛЕНИ САМО НА БЕБЕТО, ТУКУ И НА СЕБЕ“: Ешли Греем проговодила за МАКИТЕ кои ја снашле после ПОРОДУВАЊЕТО!

Ешли Греем се породила пред само три недели и родила син, а не ни сонувало за тоа што и се случило потоа… „Нека кренат рака сите мајки кои не се свесни дека покрај на бебето и себе ќе си менуваат пелени“, напишала Ешли Греем на Инстаграм. „После толку години во …

Повеќе »