Tag Archives: манекенка

(ФОТО) Црно или црвено – руската манекенка ќе направи хаос со било кој фустан што ќе го облече

Канскиот фестивал во голема мера заврши, но приказната за комбинациите на облека на поединечни ѕвезди сè уште трае … View this post on Instagram A post shared by Natasha Poly (@natashapoly) Една од најзабележаните посетители на фестивалот беше руската манекенка Наташа Поли, која за веселбите во рамките на фестивалот во …

Повеќе »

(ФОТО) Поранешната прва дама на Франција, манекенката, Карла Бруни со гламурозното издание на црвениот тепих во Кан истакнала завидната фигура

Карла Бруни го привлекла вниманието со појавувањето на премиерата на „Triangle Of Sadness“ во саботата за време на Канскиот филмски фестивал. Италијанско-француската пејачка и поранешна француска прва дама се погрижила сите погледи да бидат вперени во неа додека чекореше по црвениот тепих во фустан во боја на јоргован со светки. …

Повеќе »

(ФОТО) „Италијанско совршенство“: Моника Белучи и се што сакавме да знаеме за неа

Пред речиси 20. години, една новинарка ја нарече Моника „италијанско совршенство“, а како што денес гледа на тоа, таа изјавила во големото интервју за „Гардијан“. View this post on Instagram A post shared by Monica Bellucci (@monicabellucciofficiel) „Тоа ми е смешно. Тоа е само фантазија која трае без причина и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Манекенка од Украина сама протестирала на плоштадот во Милано: „Ова е нашата независност, наше право, наш идентитет, наша земја, тоа е нашата слобода“

Украинската манекенка и активистка, 23-годишната Настја Абрамова била на модната недела во Милано кога Русија ја нападна Украина. Таа за италијанските медиуми изјавила дека и самата ќе биде подготвена да ја брани својата земја, но дека во моментов тоа е невозможно бидејќи не може да се врати. „Татко ми се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРИДВИЖУВАЊЕ КОН ИНКЛУЗИВНОСТ – Манекенката со Даунов синдром за прв пат е дел од кампањата на Victoria’s Secret

Манекенката Софија Жирау стана првата личност со Даунов синдром која се појави во кампањата за брендот Викторија Сикрет, која беше претставена оваа недела. 24-годишната девојка, заедно со уште 17. жени, ја промовираше новата колекција Love Cloud, за која брендот се надева дека „ќе ја зајакне посветеноста на Victoria’s Secret за …

Повеќе »

(ФОТО) Поради изгледот нејзините родители ја сметале за проклетство, денес таа е баран модел!

КОГА Ксуели Абинг била бебе, нејзините родители ја оставиле на земја пред сиропиталиштето. Во Кина албинизмот се смета за проклетство, а токму оваа ретка генетска состојба е причината поради која кожата на Ксуели е светла, а косата речиси бела. Поинаквиот изглед довел до успех на Ксуели. Денес, 16-годишната девојка се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНО! Другарка на ТРАГИЧНО НАСТРАДАНАТА манекенка, починала 2. недели откако и двете биле ФРЛЕНИ ПРЕД БОЛНИЦА!

Хилда Марсела Кабралес Арзола (26) починала откако повеќе од две недели се борела за живот, во кома, откако таа и нејзината пријателка Кристи Џајлс на 13 ноември биле исфрлени пред болница во Лос Анџелес. По две недели во кома, трагично починала и пријателката на манекенката чие тело било фрлено пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК! ВЛЕГЛА ВО АВТОБУС ПА ЗАИГРАЛА ОКОЛУ ШИПКА! Девојката се врти, скока и спушта на подот, луѓето ја гледале во неверување!

Поранешната манекенка Шарлот Мекини станала хит на социјалните мрежи поради видеото од автобусот. Имено, Шарлот станала светска сензација кога се појавила во филмот „Чувари на плажата“ во 2017. година, а русокосата, која себеси се опишува како „бомба со големи гради“, сега играла околу шипка во автобус. Таа го објавила видеото …

Повеќе »

(ФОТО) Манекенка зборувала дека короната е измислица па завршила на респиратор: „Баш сум глупава!“

БРИТАНСКАТА манекенка Холи Мекгваер призна дека речиси двапати починала откако се заразила со коронавирусот и дека лекарите и дале само 15. проценти шанса да преживее кога ја поврзале со респиратор. Холи претходно на Интернет напишала дека короната е измислена и ги повикала луѓето против вакцинација. „Бев антиваксер, не сакав да …

Повеќе »