Tag Archives: манекенка

(ВИДЕО+ФОТО) Не можела да најде работа поради облините, а денес манекенката мами воздишки каде и да се појави

Манекенката Нина Агдал неодамна била фотографирана на плажа во Мајами, каде уживала во друштво на своето момче – познатиот јутјубер, Логан Пол. Оваа позната убавица позната по тоа што има направено бројни едиторијали за Cosmopolitan, Vogue, CR fashion, Sports Illustrated Swimsuit Issue сега паузира од своите обврски, но сепак е …

Повеќе »

(ФОТО) Изгледа двојно помладо, наликува на Лара Крофт: Манекенката (40) ја открила тајната на својот младешки изглед

Се вели дека таа ги привлекува мажите како магнет, а нејзината тајна за младешкиот изглед изгледа едноставна. Англискиот модел Луси Кларксон стекна слава кога стана официјален модел на Лара Крофт од играта Tomb Raider во 2000 година. Ова значеше патување низ светот со тим од дизајнери, шминкери, стилисти и фотографи, …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) БОГАТАШ МОРА ДА СЕ КАЧИ НА СКАЛИ ЗА ДА ЈА БАКНЕ ДЕВОЈКАТА: Таа е повисока од него 17 сантиметри, но тоа воопшто не му пречи

Џејсон Опенхајм изгледа ја изгубил главата за помлада и повисока манекенка со која е во врска само неколку месеци.Брокерот за недвижнини Џејсон Опенхајм (45) не дозволува ништо да го поколеба во неговата нова љубов, па ни висината на неговата девојка Мари Лу Нурк, која е дури 17 сантиметри повисока од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГИ ЗАСЕНИЛА ПОМЛАДИТЕ МАНЕКЕНКИ – Германската актерка маѓепсала со својата природна убавина на 72. години за време на модна ревија во Париз

Германската актерка Ирис Бербен со својот изглед докажала дека убавината не познава години на ревијата за L’Oréal на модната недела во Париз. Бербен се појави во 70-тите години на минатиот век, а оттогаш има изиграно бројни филмски и телевизиски улоги пред камерите, а иако сега има 72. години, нема намера …

Повеќе »

(ФОТО) Се омажила жената со официјално најубавото тело на светот

Поранешната манекенка и водителка Кели Брук, која пред неколку години ја доби титулата за најсекси жена на светот, се омажи за својот долгогодишен партнер Џереми Париси.             View this post on Instagram                         A …

Повеќе »

(ФОТО) ИМАЛА 39. ГОДИНИ – Поранешна бразилска манекенка починала како последица на задушување во запален бункер во Харков

Поранешната бразилска манекенка и снајперист Талита до Вале (39) починала како последица од задушување после рускиот ракетен напад врз Харков. Талита починала откако се нашла заклучена во запален бункер, открил нејзиниот брат Тео. „Талија се нашла заробена во запален бункер. Почина од задушување, не ја погодиле шрапнели”, изјавил Тео за …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудски продуцент обвинет за убиство на архитектка и манекенка

Холивудскиот продуцент Дејвид Пирс е обвинет за убиство на мексиканската архитектка Хилде Марсел Кабралес Арзола и американската манекенка Кристи Џајлс во ноември минатата година. Во декември 2021. година, полицијата во Лос Анџелес ги уапси холивудскиот продуцент и поранешен актер Дејвид Пирс, снимателот Мајкл Ансбах и Брант Озборн во врска со …

Повеќе »

(ФОТО) Потполно гола манекенка лежи покрај куче; „Навистина не ми е јасно…“

Нејзините голи појави не се новина, но оваа слика на која се тркала со куче на тепих предизвика бура на мрежите. Емили Ратајковски објави слика на која лежи на под со кучето Колумбо без ништо на неа и ја имитира неговата поза. „Не знам што да кажам за ова“, „Многу …

Повеќе »

ПОЗНАТАТА МИС РОДИЛА ДЕТЕ ПО 14 СПОНТАНИ АБОРТУСИ! И кажале дека поради ОВА никогаш нема да може да забремени, а потоа се случило ЧУДО!

Ирската манекенка Росана Дејвисон беше Мис на светот во 2003. година. Таа денес е среќна и горда мајка на три деца, но самиот пат до мајчинството не и бил нималку лесен и едноставен. Таа и нејзиниот сопруг Веса Квике ги добија близнаците Хуго и Оскар пред две години, додека нивното …

Повеќе »