Tag Archives: манекенка

Зорица Заева на модната писта за децата со ретки болести

Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица, в недела ќе биде дел од модната ревија во Струмица во клубот „Индустријал“. Појавувањето на Заева на модната писта е во знак на поддршка на лицата со ретки болести, настан што секој декември го организира здружението „Вера“. Модната ревија ќе започне во 16. часот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Зависничка од Инстаграм била на естетски зафати за да изгледа како на фотошопираните фотки па се покајала

Бившата манекенка Луси О’Грејди потрошила 4.000 евра на естетски операции за да постигне во живо да изгледа како на фотографиите на Инстаграм, откако ќе ги „среди“. Триесетидвегодишната жена од Лондон почнала да користи апликации за разубавување, на своите фотографии, пред да ги објави на социјалните мрежи, а кога луѓето почнале …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пред една година беше прогласена за најубаво девојче во светот, еве како изгледа денес…

Пред една година официјално најубавото девојче во светот им ги украде срцата на сите.Но, колку и да и се восхитуваа на убавината, многумина се прашуваа дали тоа пет годишно девојче, со оглед на бројните ангажмани со компании кои ја сакаат за заштитно лице, има вистинско детство… Дорогие, друзья! Это наш …

Повеќе »

(ФОТО) Свршеницата на Роналдо покажала совршен излед само два дена по породувањето

Кога станува збор за светски познатите дами вреди следното правило: после породувањето линијата треба, во рекорден рок, да се врати на стариот конфекциски број, а некои во тоа се експресно брзи. Меѓу славните дами ова е вообичаена пракса. Кога станува збор за светски познатите дами вреди следното правило: после породувањето …

Повеќе »

(ФОТО) Поради грешка на лекарите оваа убавица ќе има последици:10. години погрешно ја лекувале

Британката Карла Креси (26) покренала петиција во средните училишта да почне да се крева свеста за ендометриозата, болеста која неа била дијагностицирана после десет години погрешно лекување. Карла на 14. години почнала да чувствува болка во стомакот а кога побарала лекарска помош, и бил дијагостициран синдром на иритантно црево и …

Повеќе »

(ФОТО) Разочарани обожаватели: На Инстаграм е совршена убавица а во живо и не баш…

Мадалина Генеа е романска глумица и манекенка која поради своите фотографии на Инстаграм ја нарекуваат една од најубавите жени на Европа. Неа ја следи глас на совршена убавица, но со своето појавување на црвениот тепих докажала дека фотографиите на социјалните мрежи и’ тоа како лажат. #damiani @damianiofficial 💍 A post …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Успешен модел и’ на 69. години

Во најновото издание, октомвриско, на италијанскиот „Вог“ се појавува манекенката Меј Муск.И, не би било ништо необично, нели, ако Меј Муск нема 69. години, а веќе пет децении е присутна во светот на модата. Иако нема постојани агажмани како порано, таа се пофалила со нов успех. @vogueitalia interview. October 2017. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопруга на Род Стјуарт: „Ме дрогираше, а кога се разбудив уживаше на мене. Дотогаш бев девица…“

Пени Ланкастер, 46. годишната сопруга на рокерот Род Стјуарт, открила дека на почетокот на манекенската кариера била сексуално злоставувана. Како што раскажала во емисијата на британскиот ITV, моден дизајнер, кога била во неговиот стан, во пијалокот и ставил дрога, а кога се освестила видела дека тој лежи на неа. “Не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Аптон: Џепната венера за совршена фигура се поти секој ден

Додека повеќето популарни дами тренираат за да имаат секси тело само за во летните периоди, Кејт не го пропушта тој ритуал ниту во најтоплите денови… Американската манекенка и глумица, Кејт Аптон, со нејзината убавина често остава без здив. Дека ништо не паѓа од небо, па дури ни згодно тело, таа …

Повеќе »