Tag Archives: манекенка

(ФОТО) Успешна а скромна: Детството го минала во кампови за бегалци а денеска сите ја сакаат за манекенка!

Убавата Адут Акеч Биор по потекло е од Јужен Судан кој поради војна била присилена со семејството да го напушти. На повеќето денешни манекенки скромноста не им е меѓу животните приоритети. По денешните топ модели некогаш воздивнувале сите, но им стасале наследнички.И’ додека најплатените топ модели се често во гламурозни …

Повеќе »

(ФОТО) Последици од депресија:Позната актерка со страшна порака на социјалните мрежи ја најавила својата смрт!

Бракенсик зборувала за борбата со депресијата, поради што и се поврзала со организација за заштита на менталното здравје… Манекенката и актерка, 46.годишната Аналис Бракенсик била пронајдена мртва во својата куќа во Сиднеј, а причината за смртта е самоубиство. Бракенсик кариерата ја започнала во 1997. година во хит серијата “Heartbreak High” …

Повеќе »

(ФОТО) Поради витилигото добивала навреди цел живот а денес е најпозната манекенка со „необичен изглед“ која недостатокот гордо го носи по модните писти!

Вини Харлоу во интервју раскажува какви проблеми имала на училиште, кога ја нарекувале крава или зебра, за тогаш да реши дека ништо нема да ја запре за да стане славна… Најпознатата манекенка со невообичаен изглед, Вини Харлоу стана едно од заштитните лица на Victoria’s Secret. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Разголената ќерка на Мадона шокира: На писта ги прошетала влакнестите нозе!

На манекенката под панталоните и ѕиркале црни гаќи кои ги навлекла скоро до папокот, а од косата и излегувале зелени пердуви. Лоурдес и порано, како и нејзината мајка гордо позирала со небричени пазуви… Ќерката на пејачката Мадона (60) и бившиот телохранител, Карлос Леон (52) вчера имала впечатлива модна комбинација на …

Повеќе »

(ФОТО) Петгодишно девојче станало ѕвезда поради неверојатната коса

МОДНИОТ свет има нова ѕвезда. Малечката Миа Афлало од Тел Авив станала хит на социјалните мрежи поради нејзината неверојатна коса, а нејзините родители се согласиле, со само пет години, да снима едиторијали за модни списанија. Косата на петгодишната Миа е толку бујна и долга што секоја возрасна жена може да …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Синди Крафорд на удар на критиката: „Сега си болно слаба“!

Фановите и кажале дека претерала со диетата. Каја, додека купувала, имала бел фустан со големо деколте кое ги открило коските на градниот кош и тенките нозе Иако има само 16 години, Каја Гербер, ќерка на Синди Крафорд (52) и Ренди Гербер (56), е еден од најбараните модели на светот. Моделот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Плејбој зајачица најдена мртва во својот стан: Камерите откриваат морничав детал!

Моделот Кристина Карлин Крафт била убиена во нејзиниот стан во близина на Филаделфија, а полицијата се обидува да го реши случајот. Во средата, полицијата го пронашла телото на Крафт (36) во својот кревет во Ардмор. Аутопсијата открила дека станува збор за убиство и дека причината за нејзината смрт е давење. …

Повеќе »

(ФОТО) На удар на јавноста: Српска манекенка објавила селфи покрај мртвиот татко!

По интернет кружи фотографија на Јеца Љ., како што и гласи профилот на Инстаграм и Фејсбук, на која во прв план е нејзиниот полупрофил, а во позадина човек во болничка постела. Освен себе и татко си, на фотографијата се наоѓаат и три емотикони кои плачат, како и скршено срце… Српската …

Повеќе »

(ФОТО) Срамно: Манекенка позирала гола пред Ѕидот на плачот!

Белгиската манекенка која е притворена од полицијата во Египет бидејќи позирала гола пред древните храмови, нешто слично направила и’ покрај Ѕидот на плачот во Ерусалим за изложба која е неодамна отворена во нејзината земја. Фотографијата на Мариза Перен (26) на која се гледа како се сонча гола на тераса на …

Повеќе »