Tag Archives: манчестер

(ФОТО) Кој се вози зад Роналдо низ Манчестер?

КРИСТИАНО РОНАЛДО сосема очекувано привлекува внимание каде и да се појави во Англија и пошироко. Англиските медиуми го следат секој чекор на Португалецот откако летово пристигна на „Олд Трафорд“ од Јувентус за 25 милиони евра. Следат се’ што прави Роналдо на тренинзите, со кого се дружи и секој негов чекор …

Повеќе »

Фотографиите на Џорџина откриваат што мисли семејството на Роналдо за преселбата во Велика Британија

Откако Кристијано Роналдо се врати во Манчестер, Џорџина Родригез објави семејни фотографии од Велика Британија. „Како ми недостасуваше животот во Обединетото Кралство“, напиша Џорџина заедно со фотографиите со Роналдо и децата, откривајќи дека семејството е многу среќно поради овој потег. View this post on Instagram A post shared by Georgina …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМ ЗА НАВИВАЧИТЕ НА СИТИ: Манчестер Сити соработува со полицијата после срамната сцена кон Фред!

Дербито во Манчестер во кое Сити го дочека Јунајтед кој славеше со 2:1 го одбележа срамна сцена и навреди на навивачите упатени на Фред… Веќе во текот на самиот натпревар на интернет почнало да кружи видео во кој се гледа и слуша се’ што се случува на трибините на Етихад. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопствениците се убедени дека нивното кафуле е проколнато: Снимката на камерата за надзор објаснува се!

Сите сме слушнале за проколнати куќи, проколнати замоци, проколнати шуми … но опседнато кафуле? Сопствениците и работниците на ова кафуле тврдат дека во овој ресторан се случуваат чудни работи, т.е. феномени што не можат да се објаснат толку лесно. На кафеаната „Micker Brook“ во предградијата на Манчестер, наводно прозорците се …

Повеќе »

(ФОТО) Таа знае најдобро: Мајката „случајно“ открила каде Кристиано Роналдо ќе ја продолжи кариерата!

Кристиано секогаш исклучително ги почитувал мислењето и одлуките на својата мајка Долорес Авеиро. Поради неа дури ја оставил и манекенката Ирина Шајк, која, се претпоставува, не покажала доволно почитување кон неа. Мама Роналдо сега се расприкажала и – ненамерно или не – ги најавила плановите на својот син… Para mais …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брутална тепачка помеѓу Јунајтед и Вест Хем: Погба потполно „полудел“, Нобле сакал да го задави…

Во 37. коло на Премиершипот, Вест Хем и Манчестер Јунајтед изиграле нерешено, 0:0. Тренерот на Вест Хем, Дејвид Мозес, ниту во десеттиот натпревар во тренерската кариера не успел да го победи Жозе Мурињо, а пресметката ја одбележал судирот на играчите на теренот. Главни актери биле Пол Погба и капитенот на …

Повеќе »

(ФОТО) Поп ѕвездата, Тејлор Свифт, на трудна обожавателка, која загубила се’и купила куќа!

Поп ѕвездата Тејлор Свифт направила потег вреден за восхитување кога одлучила на обожавателката Стефани да и купи куќа. Стефани е во осмиот месец на бременост, неодамна останала без дом, а во исто време нејзиниот партнер останал без работа. Среќната вест Стефани ја дознала во бекстејџот после концертот на нејзината омилена …

Повеќе »