Tag Archives: манчестер сити

(ВИДЕО+ФОТО) Денес е денот Д: Манчестер Сити на Меси му нуди нешто невидено!

Хорхе Меси, таткото на Лионел Меси, вчера околу 17. часот по средноевропско време полета за Барселона со приватен авион од Росарио. Целта на неговото пристигнување е денешната средба со претседателот на Барселона, Јосеп Марио Бартомеу, каде дуото ќе разговара за судбината на најдобриот фудбалер на светот. Околу 8/ часот, Хорхе …

Повеќе »

ГОТОВО Е – МЕСИ ЈА НАПУШТА БАРСЕЛОНА! Аргентинскиот фудбалер и официјално потврдил – крај на една блескава кариера!

Аргентинскиот фудбалер, Лионел Меси, синоќа и официјално потврди дека, после скоро 20 години ги напушта редовите на Барселона Меси откри за каталонскиот спорт, односно новинарот Алберт Роу, дека нема сомнеж дека ќе го напушти Ноу Камп. „Одлуката да ја напуштам Барселона ја донесов со сопругата Антонела Душата ми боли, но …

Повеќе »

(ФОТО) Кога ако не сега: Може да оди во Интер, а го вика и Гвардиола!

Лионел Меси, еден од најдобрите фудбалери на светот во претходните две децении, е на голем крстопат и на 34-годишна возраст би можел да го раздолжи дресот на клубот во кој ја помина целата сениорска кариера. Феноменалниот Аргентинец освои бројни тимски и индивидуални награди кај Каталонците, со што стана синоним за …

Повеќе »

ГОЛЕМИ ЗАСИЛУВАЊА – Пеколниот план на Гвардиола од 330. милиони евра: „Сити“ довел двајца, бараат уште четири играчи!

Шпанскиот стручњак Пеп Гвардиола сака да донесе уште четири играчи во Манчестер Сити до почетокот на новата сезона во Премиер лигата, која е закажана за 12. септември, пишува Sky Sports. Граѓаните официјално го потврдија трансферот на Нејтан Аке од Борнмаут за 45. милиони евра, а го обезбедиле и потписот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хорор во продолжувањето на премиер лигата: Во триумфот над Арсенал потешко повреден млад фудбалер на Сити!!!

Медиумите во Англија информираат дека младиот Гарсија најверојатно добил повреди на главата, но засега нема официјални информации за состојбата на 19 годишниот дефанзивец на Сити. Младиот дефанзивец на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, Ерик Гарсија доживеа тешка повреда во финишот на вчерашното дерби против Арсенал. По пауза од три месеци поради …

Повеќе »

(ФОТО) Пеп Гвардиола дал благослов за оргии: Играчите на Манчестер Сити во замок донеле 22. модели од Инстаграм

Победата од 6: 1 над Астон Вила, фудбалерите на Манчестер Сити ја прославиле со безобразна забава во луксузен замок, донесувајќи два тима на италијански убавици од Инстаграм. „Mere Golf Resort and Spa“ во Кнутсфорд, недалеку од населбата во која живеат повеќето фудбалери на Манчестер Сити, биле место на оргија, објавија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Агуеро го уништил – Гвардиола на бекот од 50. милиони евра му објаснил како да се брани од дриблинг!

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е познат како еден од најдобрите учители во светот на фудбалот, а на Интернет се појавило видео во кое му објаснува на неговиот дефанзивец Кајл Вокер како да се брани во ситуација еден на еден. Видео кое се појави на Интернет, покажува ситуација кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатно: Манчестер Сити добил пенал после најлошо симулирање во историјата!

На Етихад, во рамките на 4. коло на Лига на шампионите, играле Манчестер Сити и Шахтар. Овој меч бил посебен поради неверојатната грешка на судијата Виктор Касаи кој во 24. минута на Сити му подарил пенал, кој Габриел Јесус го претворил во водство од 2:0 за домаќините. Стерлинг трчал кон …

Повеќе »

Адебајор човечиште! Го посвоил синот на трагично загинатиот брат!

Бившиот ас на Арсенал, Челзи и Реал во празничните денови покажал големо срце. Го посвоил малолетниот Јуниор, син на својот брат Петер. Петер настрадал во трагични околности…. „Неколку пати се обиде да си го одземе животот. И тоа се случува со години. Ми се гади како се’ дојде до таа …

Повеќе »