Tag Archives: манчестер сити

(ВИДЕО) СКАНДАЛ – ОДИГРАА ХУМАНИТАРЕН МЕЧ И ГИ ИГНОРИРАА БОЛНИТЕ: Само двајца играчи на Барса покажаа дека се големи луѓе!

Беше болно да се види како играчите на Барселона и Манчестер Сити ги игнорираа оние за кои играа во хуманитарни цели. Фудбалерите на Барселона и Манчестер Сити одиграа пријателски натпревар во хуманитарни цели, меѓу обврските во домашните првенства, но фудбалерите на овие две големи екипи не се однесуваа хумано на …

Повеќе »

(ФОТО) Халанд станал муслиман? Неговата објава ги изненадила фановите!

ЕРЛИНГ ХАЛАНД стана еден од најскапите играчи во историјата во овој преоден рок. Манчестер Сити за него мораше да и плати на Борусија Дортмунд „само“ 60 милиони евра, но кога ќе се вклучат сите хонорари кон играчот и агентите и платата, вредноста на трансферот е блиску до цифрата од 300. …

Повеќе »

(ФОТО) Халанд бил снимен како купува. Сликата стана вирална: „Пеп ќе полуди…“

ЕРЛИНГ ХАЛАНД се уште не дебитирал за Манчестер Сити, но навивачите внимателно го следат и коментираат секој негов потег во северозападниот дел на Англија. Така стана вирално неговото големо шопинг патување до познатиот синџир супермаркети Sainsbury’s, поради големото шише кечап во неговата преоптоварена количка. „Халанд со огромно шише кечап во …

Повеќе »

(ФОТО) Рафа и Новак на Сантиаго Бернабе: Тенисерите сакаат фудбал!

Синоќешниот натпревар од полуфиналето на Лига на шампионите го следеа и најдобрите тенисери на светот – Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ… Рафа кој иако е од Мајорка навива за Реал Мадрид го имаше првиот удар од мечот со кој мадриѓаните по 35. пат ја освоија титулата. Но, на трибините беше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СПЕКТАКУЛАРНА ВЕЧЕР ВО МАДРИД: Сити беше виден во финалето, а потоа Реал направи чудесен пресврт и ќе се бори за трофејот во Лигата на шампионите

ПО спектакуларниот прв натпревар од полуфиналето, кога Манчестер Сити и Реал Мадрид ја воодушевија планетата со седум гола (4:3), реваншот кој го следеа сите љубители на фудбалот (и Ѓоковиќ и Надал на лице место) беше уште повеќе спектакуларен. Во финалето на мегдан на Ливерпул мина „кралскиот клуб“. Само фудбалот може …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гвардиола се фатил за глава и клекнал на тревата. Знаел што следи…

СПЕКТАКЛОТ Манчестер Сити – Реал (4:3) во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите донесе низа сцени кои станаа вирални. Сепак, не се сите поврзани со голови, асистенции или дриблинзи, барем не директно. Една од нив е реакцијата на домашниот тренер во 55. минута, при водство на Сити со 3:1 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марсело излегол на тревникот на Сити. Се фатил за главата кога видел што направил

ЛЕГЕНДАТА на Реал излегла на тревникот на Етихад на тренинг во пресрет на вечерашниот прв полуфинален натпревар од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Сити и Реал. Но, кога Марсело сфатил што направил, почнал да си ја држи главата. Имено, тој ненамерно го згазнал грбот на домаќинот на работ од теренот. …

Повеќе »

(ФОТО) Халанд го одбил Реал. Потпишува за 30. милиони годишно, на Раиола фантастична провизија

ЕРЛИНГ ХАЛАНД го одбил Реал затоа што му понудил да го доведе следното лето и прифатил втора понуда, која му гарантира трансфер на два месеци, објавил Sky Sport . Борусија Дортмунд беше повеќе наклонета кон понудата на Реал бидејќи следната година откупната клаузула на Халанд ќе биде зголемена на 120. …

Повеќе »

(ФОТО) Велепресврт – Сити се откажал а Роналдо си објавил фотка со дресот на Јунајтед!

Ситуацијата околу Кристијано Роналдо се менува од час во час. Сега Би-Би-Си објави дека Манчестер Сити се откажал од обидот да го ангажира Португалецот и дека Роналдо сега е блиску до враќање во својот поранешен клуб – Манчестер Јунајтед! Тоа е потврдено од Јувентус, Португалецот сака да си замине, а …

Повеќе »