Tag Archives: Манчестер Јунајтед

(ФОТО) Се продава Ферарито на Бекам

ОВА е Ферарито што го возеше кога со Манчестер „грабаше“ кон титулата. Тоа беше на почетокот на милениумот, кога познатиот британски фудбалер беше дел од тимот кој ја освои Премиер лигата. Го возел додека не заминал во Реал Мадрид, каде кариерата ја продолжи во друштво на ѕвезди како Зинедин Зидан, …

Повеќе »

Роналдо потпишува за најбогатиот клуб во светот?

МАНЧЕСТЕР Јунајтед соопшти дека го раскинал договорот со Кристијано Роналдо. Прекинот на соработката се случил откако Португалецот одбил да влезе во игра против Тотенхем, а потоа жестоко го критикуваше клубот во интервју за Пирс Морган. Марка, мадридски весник кој има одлични односи со агентот на Роналдо, Жорге Мендеш, тврди дека …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо е исфрлен од Манчестер Јунајтед

МАНЧЕСТЕР Јунајтед соопшти дека го раскинал договорот со Кристијано Роналдо. Тоа е очекуван епилог од долготрајната расправија меѓу еден од најдобрите напаѓачи во историјата и еден од најтрофејните клубови во Англија и светот. Веќе се шпекулираше дека Роналдо го одигра последниот натпревар за Јунајтед. „Кристијано Роналдо го напушта Манчестер Јунајтед …

Повеќе »

Сензационален трансфер на Роналдо во јануари. Заминува без оштета?

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД и Кристијано Роналдо едвај чекаат да заврши нивната втора соработка. Ветеранот (37) суперѕвезда се врати во клубот во кој се прослави минатото лето, но за разлика од неговата прва сезона на Олд Трафорд, оваа е дебакл. Ерик тен Хаг, кој летово го презеде Јунајтед, ја претвори возрасната ѕвезда …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо е жестоко казнет од Јунајтед. Исфрлувањето е само една од санкциите

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД го исфрли од тимот Кристијано Роналдо. „Кристијано нема да биде дел од тимот на Манчестер Јунајтед за натпреварот против Челзи кој се игра в сабота. Остатокот од тимот се подготвува заедно за тој натпревар“, објави Јунајтед на својата веб-страница. Да потсетиме, Роналдо не влезе доброволно во игра на …

Повеќе »

(ФОТО) Манчестер Јунајтед го исфрли Кристијано Роналдо од тимот

Во ДЕРБИТО од 12. коло на англискиот фудбалски шампионат, Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ го победи Тотенхем со 2:0. Јунајтед го одигра веројатно најдобриот натпревар во сезоната, а Кристијано Роналдо не ни играше. Тој пред крајот на натпреварот отишол во соблекувалната, а како што пишува The Athletic веднаш го напуштил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брилијантниот Роналдо го постигна 700. лигашки гол во кариерата и му донесе важна победа на Јунајтед

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед победија на Гудисон Парк во 10. коло од Премиершип против екипата на Евертон со резултат 2:1 и со тоа им се вратија на триумфалните навики по дебаклот во последното коло во градското дерби со Сити.Синоќа „црвените ѓаволи“ не започнаа добро бидејќи Ивоби постигна извонреден гол за …

Повеќе »

Јунајтед признава дека згрешил, веќе во јануари го пушти Роналдо да си оди!

По мачните летни месеци во кои отсуствуваше од тимскиот собир и дел од подготовките, оправдувајќи го непристигнувањето во Манчестер Јунајтед со лични причини, а во исто време медиумите пишуваа за неговата желба да го напушти клубот, Кристијано Роналдо би можел да го постигне она на што се надеваше во јануари …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кристијано Роналдо во живо ја понижил легендата на Ливерпул

Синоќа Манчестер Јунајтед на Олд Трафорд го победи Ливерпул со 2:1 во најголемото англиско дерби, а пред натпреварот сите можеа на малите екрани да видат колкава нетрпеливост постои меѓу овие клубови. За време на загревањето пред натпреварот, Кристијано Роналдо дојде да се поздрави со тимот кој го правеше директниот ТВ …

Повеќе »