Tag Archives: малколм во средина

(ФОТО) Ѕвездата на „Малком во средината“ отворено: „Имав осум мозочни удари, не се сеќавам на серијата!“

АКТЕРОТ Френки Муниз, најпознат по улогата во телевизискиот ситком „Malcolm in the Middle“, во интервју зборувал за своето здравје и гласините што го придружуваат. Муниз бил гостин во подкастот на Steve-O’s Wild Ride! каде што рекол дека кружат голем број неточни информации за неговата здравствена состојба. „Ако го пребарувате моето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Починала глумицата Клорис Личман – позната како баба Ида од тв серијата „Малколм во средина“

Американската актерка Клорис Личман, добитник на Оскар за најдобра споредна женска улога во „Последната кино претстава“ (1971), како и девет Еми, вклучувајќи ја и улогата на баба Ида во серијата „Малком во средина“, починала во средата на 94-годишна возраст, соопштиле нејзините претставници. Таа почина од природна смрт во нејзиниот дом …

Повеќе »

(ФОТО) Тажна животна приказна на младата ѕвезда на „Малколм во средина“: Не се сеќава дека глумел во серијата

Френки Муниз кој е познат по улогата во хит серијата „Малколм во средина“ во емисијата „Танц со ѕвездите“ изјавил дека веќе 10. години има сериозен проблем со помнењето. "Dancing's just making me happy." @frankiemuniz says he won't let mini-strokes stop him on @DancingABC: https://t.co/51JjbQKlXM #DWTS pic.twitter.com/gociKLcxWZ — Good Morning America …

Повеќе »