Tag Archives: малечки деца

(ВИДЕО) Колку ни се сигурни децата во градинките: Примерот од воспитувачките во Белград повод за размислување!

Со нога на детското стомаче, шамари, тегнење за раце, заклучување. Во белградската населба Вождовац во градинка каде родители носеле на згрижување две, три-годишни деца, воспитувачките ги злоставувале, ги тепале, па дури и ги заклучувале во посебна просторија ако „не биле мирни“. Начинот на „чување и грижа“ за дечињата е обелоденет …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХОРОР – МАЈКА МОНСТРУМ ИЗБЕГАЛА СО ЉУБОВНИКОТ: Владислава синот и ќерката ги оставила без храна и вода 11 дена – јаделе тапети и измет…

Мајката која ги оставила своите две деца без храна и вода 11. дена за да го помине времето со својот љубовник и нивното дете е осудена за убиство. Владислава Трохимчук (23) од Киев, Украина не покажала каење за време на судењето, па дури и се смеела кога била осудена на …

Повеќе »

Двегодишно девојче си го оштетила видот со претерано користење на мобилен телефон

Родителите на двегодишно девојче се шокирале отткако со неограничено користење на паметен телефон бил уништен нејзиниот вид. Девојче од Јиангсуа во Кина од својата прва година користела паметен телефон за гледање медиски содржини, известува  Asia One. Нејзините родители не и го ограничувале времето кое го минувала покрај мобилниот бидејќи тоа …

Повеќе »

Видео кое мора да го погледнете: Реагирајте на време ако детето дише необично!

Мајката и блогерка Чарли О’Браен на сите родители одлучила да им испрати важно предупредување и да покаже до што може да доведе обична настинка. Имено, нејзината ќерка Луна почнала да дише необично,а во болница лекарите им објасниле дека девојчето има бронхолитис. „Кога Луна имаше четири недели, цело време беше тивка, …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер има пет деца но не запира додека не добие уште една ќерка!

Славниот актер Алек Болдвин со втората сопруга Хиларија има четири малечки деца. Алек (60) гостувајќи во емисијата кај Елен Деџенерис признал дека сака уште деца. Актерот од првиот брак со актерката Ким Бесингер има возрасна ќерка, а неговата сегашна сопруга Хиларија, сака уште едно девојче. Алек се пошегувал со Елен, …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедија во Америка: Поранешен пилот ги убил сопругата и децата и ги фрлил во ѓубре

Поранешен пилот ги застрелал младата сопруга и двете малечки дечиња – 9. месеци и 3. години, и си го одземал животот. Трагедијата се случила во американскиот град Скотсдејл, соопштува The Sun. Полицијата објавила дека семејството имало финансиски проблеми во бизнисот со физикална терапија и рехабилитација. Кога еден ден 39. годишниот …

Повеќе »

(ФОТО) Најголем кошмар за родителите: Вработени во градинка „уловени“ на камера како тепаат деца

Американците се згрозени поради видео снимката од градинката “Sider” во Кливленд, во сојузната држава Охајо, на која се гледа како воспитувачките крвнички тепаат бебе. На снимката од 16. октомври убаво се гледа како 49.годишна воспитувачка фатила две годишно дете за рака и почнала да го тепа со пластична палка. Го …

Повеќе »