Tag Archives: малечки деца

Видео кое мора да го погледнете: Реагирајте на време ако детето дише необично!

Мајката и блогерка Чарли О’Браен на сите родители одлучила да им испрати важно предупредување и да покаже до што може да доведе обична настинка. Имено, нејзината ќерка Луна почнала да дише необично,а во болница лекарите им објасниле дека девојчето има бронхолитис. „Кога Луна имаше четири недели, цело време беше тивка, …

Повеќе »

(ФОТО) Најголем кошмар за родителите: Вработени во градинка „уловени“ на камера како тепаат деца

Американците се згрозени поради видео снимката од градинката “Sider” во Кливленд, во сојузната држава Охајо, на која се гледа како воспитувачките крвнички тепаат бебе. На снимката од 16. октомври убаво се гледа како 49.годишна воспитувачка фатила две годишно дете за рака и почнала да го тепа со пластична палка. Го …

Повеќе »