Tag Archives: максим

Денес се слават Светите маченици Теренциј, Африкан, Максим, Помпиј и останатите триесет и шестмина со нив

Во првите три векови од христијанството, едно од најголемите прогонства се случи во времето на императорот Декиј, иако овој владееше само две години, од 249 до 251 година. Во овој краток период настрадаа илјадници христијани, што не сакаа да принесат жртви пред идолите и на тој начин јавно да се …

Повеќе »

УБАВА ВЕСТ – По два и пол месеци грижа, денеска од Клиниката за гинекологија си замина дома предвреме роденото бебе Максим

Од Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство информираат дека предвреме роденото бебе Максим, кое дојде на свет на 5 јуни во 25-та гестациска недела, денеска си замина дома од оваа установа. Максим се роди со родилна маса од само 820 грама, а од Клиниката за гинекологија замина со 2.400 грама. …

Повеќе »

(ФОТО) Македонската ѕвезда на Гранд објави први фотографии од новородениот син – „Благодарна сум на Бога што имам прилика да почувствувам толку голема љубов и што се остварив како мајка“

Благодарна сум на мојот сопруг, мојот најдобар пријател и поддршка. Ти благодарам што ми го подари најдобриот подарок бидејќи Максим е круна на нашата љубов… Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска и нејзиниот сопруг Гуте Маринковиќ го добија своето прво дете, синот Максим. Пејачката први фотографии …

Повеќе »

Денес се слават Светите маченици Теренциј, Африкан, Максим, Помпиј и останатите триесет и шестмина со нив

Во првите три векови од христијанството, едно од најголемите прогонства се случи во времето на императорот Декиј, иако овој владееше само две години, од 249 до 251 година. Во овој краток период настрадаа илјадници христијани, што не сакаа да принесат жртви пред идолите и на тој начин јавно да се …

Повеќе »

(ФОТО) Оливија е најсекси жена на светот!

Според магазинот „Мaxim” Оливија Кулпо е најсекси жена на светот за 2019. година. На врвот на листата „Hot 100” на „Мaxim” за 2019. година се нашла убавата манекенка која се’ повеќе се обидува и во глумата. „Секогаш листата ‘Maxim Hot 100’ ја гледав со восхитување“, напишала убавата манекенка покрај насловната …

Повеќе »

Денес се слават Светите маченици Теренциј, Африкан, Максим, Помпиј и останатите триесет и шестмина со нив

Во првите три векови од христијанството, едно од најголемите прогонства се случи во времето на императорот Декиј, иако овој владееше само две години, од 249 до 251 година. Во овој краток период настрадаа илјадници христијани, што не сакаа да принесат жртви пред идолите и на тој начин јавно да се …

Повеќе »