Tag Archives: македонски пејач

КОРОНА НЕ ГО ЗАОБИКОЛИ – Млад македонски пејач е во изолација и откри како се чувствува!

Млад, стар, женско, машко, богати, сиромашни, познати, непознати…да не набројуваме – корона вирусот никого не го поштедува…Мапаѓа каде ќе стаса и ќе види слабост… Една од жртвите е и младиот македонски пејач Гоце Бошковски кој беше учесник во „Ѕвездите на Гранд“ каде стаса до четвртиот круг. Короната владее од март …

Повеќе »

(ФОТО) Се роди уште еден Македонец: Популарниот пејач доби син!

Сестричката Дуња со нетрпение го чекала раѓањето на братчето… семејството на популарниот македонски фолк пејач, Марјан Коцев,се зголеми за уште еден член. Тој и сопругата Билјана го добија синот Данило, на кој се чини најмногу му се радувала, досега, единицата Дуња. Гордиот татко објави и прва фотографија од бебето: 22.10.2018!DUNJA …

Повеќе »