Tag Archives: македонец

(ФОТО) Кога мажот сака: Најискрена емотивна честитка за роденден на саканата Билјана!

Велат мажите „се тешки“ на зборови, тешко ги искажуваат своите чувства… Но, не се сите такви, барем Владимир не е таков… Тој на својата сопруга и сакана на многу необичен начин и го честита роденденот… Погледнете: „Чуму ти се пријателите ако не споделиш нешто убаво со нив. Денес е денот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тајландски готвачи работат и уживаат со македонска песна!

Кога слушате убави ритми не е важно дали се „ваши“ или странски, туку ве понесуваат и си работите со песна… Токму тоа им се случиле на двајца тајландски готвачи кои работат во Сиднеј, поточно во ресторан на Македонец. Битолчанецот Иле Моша во Сиднеј е сопственик на ресторан. Во овој македонско-тајландски …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Абре Македонче“ за дојбредојде во Русија: Солзи радосници на лицата на гостите од Македонија!

Нашиот читател Тале Македонец Јорданоски како коментар на споделениот текст за рускиот хор кој ја изведува „Македонско девојче“ ни го остави следниот коментар: „НАШИ МАКЕДОНСКИ ВЕРНИЦИ ПРЕЧЕКАНИ НАЈСРДЕЧНО во РУСКИ МАНАСТИР ВАЛААМ , каде ИГУМЕН е НАШ МАКЕДОНЕЦ ОТЕЦ МЕТОДИЈ . ОД СРЦЕ ЈА ПЕАТ МАКЕДОНСКО ИМЕ НЕМА да ЗАГИНЕ“. …

Повеќе »

(ФОТО) Македонец од Канада нуди престој во Вараждин за двајца кои ќе навиваат за Македонија: Условите се безначајни!

Фантастичните игри на македонската ракометна селекција на Европското првенство (ЕП) во Хрватска не воодушеви само во нашата држава, туку рамнодушни на големото срце на избраниците на Раул Гонзалес не останаа ниту нашинците од дијаспората. Особено тие од прекуокеанските земји кои немаат никаква можност да дојдат и во живо да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонецот Огнен Здравковски со максимален број гласови во наредниот круг на „Ѕвезди на Гранд“!

Фантастичен почеток! Огнен Здравковски од Македонија во првиот круг на „Ѕвезди на Гранд“ се претстави со песната „Тајно моја“ од Тоше Проески после која добил три гласа. Во продолжување ја запеал „Звао сам је Емили“ од Здравко Чолиќ, а потоа ѕидовите продолжиле да паѓаат. На крај имал максимален, седум, број …

Повеќе »