Tag Archives: мајсторија

(ВИДЕО) Светот во транс поради новата фудбалска магија на Ибрахимовиќ

Во текот на целата своја кариера, Златан Ибрахимовиќ ги воодушевуваше љубителите на фудбалот со своите вештини, а тоа исто така му успева и на крајот на четвртата деценија од својот живот. За тоа му беа потребни нешто повеќе од цели 16. минути игра на натпреварот против Каљари. Најпрво постигна гол …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРИ ПОДГОТОВКИ – Магијата на Ноле: Дали е ова најдобриот поен?

Вториот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ се подготвува за следната сезона. Пред празниците, Ноле играше на егзибицискиот турнир во Абу Даби. Иако беше поразен од Стефанос Циципас, вчера го играше мечот за трето место со карен хачанов. На мечот против Качанов, Србинот го изведе можеби најдобриот удар. По неколку размена …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каков мајстор:Ибра не можел да постигне поубав гол за 500. погодок во кариерата!

Златан Ибрахимовиќ станал трет активен фудбалер кој во кариерата постигнал 500. гола. Единствено Лионел Меси и Кристиано Роналдо постигнале повеќе. Ибра погодил во 5:3 поразот на својот ЛА Галакси на гостувањето во Торонто, и тоа на спектакуларен начин. После уфрлувањето феноменално во свртување со волеј погодил со надворешен дел од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крвта не е вода: Кристиано јуниор по стапките на својот славен татко – погледнете каква мајсторија направи!

Крвта не е вода, а генот си е ген и од него не се бега… Репрезентацијата на Португалија во четвртокот вечерта убедливо го совлада Алжир во Лисабон во последниот контролен меч пред Мундијалот. Пред натпреварот на теренот се појави синот на најдобриот португалски фудбалер, Кристиано Роналдо Јуниор. Момчето си поигра …

Повеќе »

(ВИДЕО) Магија или мајсторија? Топката летнала пред Роналдо да ја удри!

Кристиано Роналдо уште еднаш, на најдобар можен начин им одговорил на критичарите и со два погодоци го спасил Реал против ПСЖ, во Мадрид. Парижаните повеле во 33. минута, но веселбата кусо им траела.На истекот на првиот дел Роналдо од пенал постигнал гол за изедначување, во завршшницата погодил за пресврт, а …

Повеќе »