Tag Archives: Мајкл Даглас

(ФОТО) Кетрин Зита Џонс по обвинувањата на сопругот: „Мајкл кажа што требаше да каже!“

Глумицата истакнала дека и’ таа, како и нејзиниот сопруг, го поддржуваат движењето против злоставувањето жени во Холивуд бидејќи и двајцата веќе со децении се присутни во таа индустрија… „Мислам дека одлично постапи бидејќи даде интервју пред обвинувањата да доспеат во јавност. Се’ веќе кажа, немам што да додадам. Мислам дека …

Повеќе »

(ФОТО) Кирк Даглас позира со правнуката Изи: Од неа е постар 101. година

Најстариот глумец Даглас вели дека се шокирал кога во декември, како што тврди, успеал да ја премине 100. година од животот, а неговата правнука Изи го добила името по него бидејќи тој се родил како Исур… Глумецот Кирк Даглас (101) кон крајот на декември, минатата година, станал прадедо, кога неговиот …

Повеќе »

(ФОТО) Кирк Даглас го прославил својот 101. роденден

Глумецот роденденот ќе го одбележи со куќна забава, а многу го развеселил повикот на помладата сестра од Амстердам. Минатата година за својот 100. роденден Кирк Даглас напишал колумна Кетрин Зита Џонс (48), сопругата на Мајкл Даглас (73), на Кирк му го честитала 101. роденден со фотографија на која нејзиниот свекор …

Повеќе »

(ФОТО) Никогаш не е доцна: Овие заводници добиле деца после 50.ттата

Комичарот и глумец Стив Мартин убавините на родителството ги почувствувал на 68. години, а Хју Грант првпат станал татко кога имал 51. година. Мел Гибсон деветтото дете го добил во 62. година. Џорџ Клуни За време на бременоста на својата сопруга Амал, Џорџ Клуни (56), истакнувал дека инспирација му бил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кетрин Зита Џонс го покажало лицето без шминка и сите ги изненадила

Глумицата со фотографија од кревет на следбениците им посакала успешна недела. Кетрин која ретко ја гледаме без шминка покажала како изгледа во „утринско“ издание. „Ти си природно прекрасна жена“ и порачале следбениците на Кетрин Зита Џонс (47) на Инстаграм. Глумицата објавила ретко селфи на кое нема ниту трошка шминка и …

Повеќе »