Tag Archives: Мајкл Даглас

(ФОТО) Љубовта нема граници: 25. години постариот сопруг го придржувала на пат кон забавата на канадскиот милијардер

 Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас се запознале уште во 1998. година на Deauville Film Festival преку заедничкиот пријател Дени ДеВито… Славниот актерски пар оваа година ќе прослави 19. годишнина од бракот, а и денес изгледаат еднакво вљубени како некогаш. Овој славен пар фотографите го снимиле при доаѓањето на прославата …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Мајкл Даглас после 7. години минати во затвор потполно се променил: Еве што вели за своето семејство!

Неодамна, на улиците на Лос Анџелес парадирал Камерон Даглас, синот на познатиот Мајкл Даглас, а тој се погрижил сите очи да се свртат кон него, додека одел наоколу во разголено издание – гол до половина, покажувајќи ги неговите тетоважи и мускули. Овој 40-годишник е најпознат по бројни проблеми со наркотици …

Повеќе »

(ФОТО) Четири генерации Даглас на собир:Од 1. до 102. години!

Освен најстариот син Камерон кој го добил во првиот брак со филмската продуцентка Диандра Лукер, Мајкл има уште две деца – помладата ќерка Керис и постариот син Дилан… Со емотивна фотографија на социјалните мрежи глумецот Мајкл Даглас (74) ги воодушевил но и ги разнежнил своте следбеници. Имено, објавил фотографија на …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Катрин Зита Џонс и нејзината ќерка повторно привлекувале погледи!

Глумицата кетрин Зита Џонс вчерашната вечер ја минала во првиот ред на ревијата на дизајнерот Михаел Корс, која се одржала по повод Њујоршката Недела на модата. Друштво и правел и сопругот Мајкл Даглас, но и убавата 15. годишна ќерка Керис,која имала иста фризура и мејкап како нејзината мајка. Двете дами …

Повеќе »

(ФОТО) Средба после 32. години:Еве како ѕвездите на еден од најпознатите еротски трилери изгледаат денес

Глен Клоуз и Мајкл Даглас се потсетиле на некои дамнешни времиња и заедничкиот филм „Фаталнаа привлечност“ кој им донел светска слава. Холивудските ѕвезди Мајкл Даглас и Глен Клоуз обожавателите засекогаш ќе ги памтат по возбудливите улоги во филмот „Кобна привлечност“, своевеиден психолошко-еротски филм од 1987. година. После повеќе од три …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајкл Даглас му го честитал 102. роденден на татко му: „Ти си мој херој!“

Кирк секоја година соодветно го прославува својот роденден. Минатата година со сопругата Ана (99) позирал пред вратата во куќата која била украсена со цветен аранжман со бројот 101. Мајкл Даглас (74) му го честитал 102. роденден на својот татко Кирк,така што на социјалните мрежи објавил видео со низа црно-бели фотографии …

Повеќе »

(ФОТО) Ова никој не го очекувал:Шокирала со изјавата дека со сопругот има отворен брак!

Бракот на познатите глумци Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас е полн со подеми и падови, но и покрај се успеале да ја одржат заедницата… Во брак се веќе 18. години, а неодамна Кетрин раскажала колку како семјество ги потресла веста за злоставувањето кое му било припишувано на нејзиниот сопруг. …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно: Таткото (101) и синот (74) сега имаат свои ѕвезди на Булеварот на славните

Познатиот американски глумец Мајкл Даглас, со добивањето на ѕвезда на Булеварот на славните, денес прославил 50. години работа во шоубизнисот, покрај онаа која му припаѓа на легендарниот татко Кирк Даглас кој сега има 101. година. Даглас (74), најпознат по улогата во филмот „Волстрит“ за која добил Оскар, на церемонијата бил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајкл Даглас се забавува и’ на 74. години: Роденденот го прославил на бизарен начин…

„А сега, близнаците ќе јадат торта“, напишала Кетрин Зита Џонс под видеото на кое таа и сопругот јадат торта и се хранат меѓусебно. Патем и танцувале во ритамот на бразилска музика… Актерскиот пар Мајкл Даглас (74) и кетрин Зита Џонс (49) се родени на ист ден, само што тој е …

Повеќе »