Tag Archives: Мајкл Даглас

(ФОТО) Кирк Даглас не морал ништо да му остави на синот Мајкл: Глумецот има завидно богаство, а не заостанува ниту сопругата Кетрин Зита!

Кирк Даглас поголемиот дел од своето богатство (се калкулира со бројки помеѓу 60. и 80. милиони долари) го оставил во хуманитарни цели, а светот коментира дека не му оставил ништо на својот син Мајкл. Но, ако сме искрени, Кирк на Мајкл му остави повеќе од милиони долари. Му го остави …

Повеќе »

СВЕТОТ ПОВТОРНО ЗБОРУВА ЗА КИРК ДАГЛАС: На синот не му оставил ниту еден долар – 60. милиони на славниот глумец отишле ТУКА!

Како што порано се наведувало така и се случило. Кирк Даглас оставил 60. милиони долари за хуманитарни цели… Светските медиуми нагласуваат дека славниот глумец навистина го направил тоа што го зборувал, и дека неговиот син Мајкл Даглас не добил ниту еден долар од богатството на татко му. Иако сега светот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајкл ги открил последните зборови на Кирк Даглас:„Не знам дали се шегуваше“

Снимка од говорот на славниот актер Мајкл Даглас беше објавена на Инстаграм профилот на милијардерот и поранешниот градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, кој се кандидира за кандидат за претседател на демократите Мајкл Даглас тврди дека последните зборови на неговиот татко, Кирк Даглас, пред да умре, биле посветени токму на Блумберг …

Повеќе »

(ФОТО) Легендарниот глумец испратен на вечен починок: Сопругата на Кирк на погребот „паднала од тага“, а Мајкл бил во солзи

Погребот го водел рабинот Дејвид Волп (61) кој со Кирк 25. години бил пријател. „Последните денови беше дома, окружен со семејството, во куќа полна со цвеќе, држејќи се за рака со саканата сопруга’“, рекол Волп Од филмската легенда на гробиштата, Меморијален парк „Village Westwood“ во Лос Ангелес се простиле скршеното …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТИЕ ЗНААТ ДА УЖИВААТ – Даглас со семејството избегал во потопли краишта – еве каде ја дочекале Новата година!

Актерката Кетрин Зита Џонс (50) својот одмор со семејството го минува во Африка. Таа ја сподели радоста што имале повторно обединување во семејството со своите следбеници на социјалните мрежи. Покрај нејзиниот сопруг Мајкл Даглас (75), со нив се и нивните деца Дилан Мајкл (19) и Керис Зита (16). Братот и …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕГОЛЕМ ТОВАР НА СЛАВАТА – СИНОТ НА СЛАВНИОТ ГЛУМЕЦ ОТКРИЛ ГНАСНИ ДЕТАЛИ ЗА СВОЕТО СЕМЕЈСТВО: Имав 7. години кога се сретнав со дрога – Камерон Даглас ги открива семејните тајни!

Камерон Даглас, син на легендарниот холивудски актер Мајкл Даглас, имал само седум години кога за прв пат се соочи со зависноста на неговиот татко и проблемите што му ги донела. Неговата фрустрирана мајка Диандра Лукер се разбеснела кога открила марихуана меѓу работите на актерот и безмислено му ја покажала на …

Повеќе »

(ФОТО) ПОДОБРО МУ Е: Кетрин овојпат не морала да го придржува Мајкл Даглас!

Кетрин пред пристигнувањето на социјалните медиуми објавила видео со Даглас. Таа јавно му честитала на својот сопруг, кој бил номиниран за најдобар актер во љубопитна серија, но не ја освои наградата… Ова лето сопружниците Мајкл Даглас (74) и Кетрин Зета-Џонс (49) летуваа во Италија, а на фотографиите што ги снимија …

Повеќе »

(ФОТО) ПАПАРАЦИТЕ ГИ СЛЕДАТ НА СЕКОЈ ЧЕКОР – На Мајкл Даглас му е се’ полошо: Не може да се движи без помош на Кетрин Зита Џонс!

Мајкл своевремено признал дека причина за ракот на грлото со кој се борел од август 2010. до јануари 2011. година, е ХИВ вирусот „кој го собрал“ пружајќи им на жени орален секс… Сопружниците Мајкл Даглас (74) и Кетрин Зита Џонс (49) се одмораат во малото туристичко место Портофино во Италија. …

Повеќе »

(ФОТО) Мајкл Даглас и Кетрин биле на ручек но коментарите се очајни:„Изгледаш толку старо…“

Судејќи по празните чинии се чини дека храната била добра, им напишал еден обожавател. И’ покрај разликата од 25. години овој холивудски пар изгледа поскладен од било кога… Холивудските ѕвезди кетрин Зита Џонс (49) и Мајкл Даглас (74) уживаат во летото, а моментално престојуваат во Сен Тропе. Иако повеќето време …

Повеќе »