Tag Archives: мајки

(ФОТО) Мајките од целиот свет покажале како навистина изгледа стомакот после породувањето

Телото на жената во бременоста поминува низ неверојатни промени и тешко е да се очекува да се врати во нормала во рок од неколку дена или недели по породувањето. Сепак, поради некои познати мајки и инфлуенсери кои се фалат со врвна фигура и рамен стомак еден месец по породувањето, жените …

Повеќе »

Студент (20) прв пат цела ноќ пиел со другарите а потоа УМРЕЛ: Поради предизвик на ЈуТјуб ја оставил неутешната мајка!

Таа верувала дека нејзиниот сакан син никогаш нема да направи вакво нешто… Кога полицијата во англискиот град Виган затропала на нејзината врата наутро, Кристи Каниф, знаела дека нешто не е во ред со нејзиниот син Мајки. 20-годишникот никогаш не излегувал надвор. Вежбал салса, тренирал ММА вештини и живеел потполно мирен …

Повеќе »

БОГОРОДИЧНИОТ ПОСТ Е НАЈВАЖЕН ЗА ЖЕНИТЕ: Еве ЗОШТО!

Трае 14. дена и претходи на празникот Успение на Пресвета Богородица или Успение Во сабота, 14. август, православните верници ќе го започнат Великиот пост, еден од четирите големи пости. Постот на Пресвета Богородица секогаш започнува на 14. август, денот на Светите маченици Макавеј, и му претходи на големиот христијански празник …

Повеќе »

(ФОТО) Контроверзните плакати за семејното насилство ја поделиле Словенија: Погледнете!

Последните денови, постерите за семејно насилство предизвикаа бура на полемики во Словенија, пренесува порталот Siol. Постерите на кои се прикажани деца и жени жртви на насилство биле поставени во Словенија од страна на Здружението за ненасилна комуникација. Она што ја предизвика контроверзноста беа натписите на постерите. Имено, жртвите на насилство …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајки во Србија „растураат“ фудбал а татковците НАВИВААТ!

Со години ги носеле децата на фудбал, но потоа решиле трибините да ги заменат со терен – група мајки секој петок игра натпревар против своите „заколнати непријатели“. И баш убаво си поминуваат. Сè започнало со провокација на тренерот, кој одговарал на забелешките на мајките, додека ги бодреле своите малечки од …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАСНИ ТАЈНИ НА НАЈСТРАШНОТО СЕМЕЈСТВО НА СВЕТОТ! Моите тетки, чичковци и нивните деца имаат с**с со ЕДЕН ОД НИВ!

Се обидов да се одбранам, но не ме слушаше Силувањето на роднините „не била никаква тајна“ во злогласното австралиско семејство Колт, во кое родителите наводно и рекле на седумнаесетгодишната тинејџерка „да ја држи устата затворена“ откако била нападната од нејзиниот чичко, се вели во почетокот на судењето во Сиднеј. Осомничениот …

Повеќе »

(ФОТО) БЕБИЊА КАКО ИНФЛУЕНСЕРКИ, ШТО МИСЛИТЕ? Инфлуенсерки во пелени: Преслатко и неодоливо или неостварени амбиции на модерните мајки!?

Веќе сме навикнати инфлуенсерките на Инстаграм да ги диктираат трендовите и заработуваат астрономски фигури, но што ако се стари само две години?! Дали мајките на овие деца се „кул“ или ја преминале линијата на добар вкус? Инстаграм веќе некое време е убедливо најпопуларната и најкористената социјална мрежа во светот – …

Повеќе »

(ФОТО) МОЕТО ДЕТЕ НЕМА ДА БИДЕ ЗАМОРЧЕ: Шок реакции на данските родители откако во тие земји се отворени училиштата и градинките!

Околу десет илјади деца во Данска се вратија во училиштата, градинките и јаслите во средата, откако данските власти решија да ги отворат вратите на овие институции по еден месец ограничувања што ги наметна епидемијата на коронавирус. По напредокот во борбата против ширењето на инфекцијата, данските власти решија да ги вратат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Финска веќе 82. години на родителите им подарува пакет со 63. предмети за новороденче – со се’ што е потребно за првата година!

РОДИТЕЛСТВОТО е возбудливо за родителите, но и за сите околу нив. Самиот почеток на родителството доаѓа со многу предизвици, како што се подготовка на сите работи што ви требаат за новороденче. Па, во 1938 година, финската влада започнала програма за, меѓу другото, да го ублажи стресот на новите родители. Како …

Повеќе »