Tag Archives: мајами

(ФОТО) Шакира поради него го одбила легендарниот холивудски актер: „Сакаат да поминуваат време заедно“

Блиски извори тврдат дека Шакира и Луис Хамилтон прилично се зближиле откако пејачката била видена на неговата јахта, а се шушкало и дека Том Круз е заинтересиран за неа.По раскинувањето со Жерар Пике, пејачката Шакира стана вистински улов, а неколку познати мажи погледнаа кон неа. За неа наводно е заинтересиран …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пике ја оставил Клара: Децата се уште му се во срцето, повеќе не можел да живее без синовите

Жерар Пике пристигнал во Мајами каде конечно повторно ќе ги види своите деца. Поранешниот фудбалер не ги видел синовите Милан и Саша повеќе од еден месец. View this post on Instagram A post shared by Libelle Revista RD (@libellerevista) Децата се со Шакира во сончевиот Мајами, а Жерард бил забележан …

Повеќе »

(ФОТО) ИМОТ ВО МАЈАМИ – Шакира ќе започне ново поглавје во вила вредна 16 милиони долари, погледнете ја внатрешноста

Шакира ќе започне ново животно поглавје во спектакуларна вила во Мајами, а имотот кој се проценува дека вреди 16 милиони долари се наоѓа во еден од најексклузивните делови на градот. Колумбиската ѕвезда Шакира пред неколку дена ја напушти Барселона и замина во Мајами, каде ќе живее со синовите по раскинувањето …

Повеќе »

Шакира и нејзините синови ја напуштиле Барселона: „Благодарам на сите што ми ги бришеа солзите“

ШАКИРА и нејзините два сина Саша и Милан вчера ја напуштиле Шпанија. Пејачката синоќа била видена на аеродромот во Барселона со своите деца, а потоа се огласила на Инстаграм за да им се заблагодари на Шпанците за поддршката во изминатите години. „Се населив во Барселона за да им дадам стабилност …

Повеќе »

Квитова го освои Мајами и конечно ја сопре Рибакина

Петра Квитова е шампионка на Мајами. Двојната шампионка на Вимблдон беше подобра од актуелниот шампион на Вимблдон со 7:6 (16:14), 6:2. Рибакина нервозно го започна натпреварот, со една дупла беше 15-40 веќе во првиот гем, но сепак направи пресврт. И покрај тоа, Квитова делуваше посигурно од основната линија и беше …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ВРАТИЛА НА МАНЕКЕНСТВОТО – Не тагува по разводот: Жизел Бундхен ги привлече погледите во целосно проѕирен фустан

Се чини дека познатата манекенка Жизел Бундхен максимално ужива по разводот со Том Брејди, а неодамна самоуверено им позираше на фотографите во оскуден фустан на плажата во Мајами. Убавата 42-годишна Бразилка носеше проѕирен црн фустан со само црна танга одоздола. Минувачите и капачите љубопитно ја гледаа оваа снимка, но тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШАКИРА ДОБИЛА СТРАТЕЛСТВО НА СИНОВИТЕ, А ЕВЕ ШТО РЕКОЛ СУДОТ ЗА ДАНОЧНОТО ЗАТАЈУВАЊЕ: Му пркоси на Пике, ги пакува децата и оди во Мајами!

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике преку својот адвокатски тим објави соопштение како предупредување до медиумите и папараците кои континуирано објавуваат „непроверени информации“ за него и за целото раскинување со поп пејачката Шакира. – Пишувањето на некои медиуми и папараци е континуирано, принудувајќи го нашиот клиент да ја промени својата секојдневна …

Повеќе »

ШАКИРА ГРАДИ ЅИД ОКОЛУ КУЌАТА ДА НЕ ГИ ГЛЕДА ПОРАНЕШНИОТ СВЕКОР И СВЕКРВА: Не сака да има контакт со нив, а еве што испланирала!

Раскинувањето на пејачката Шакира и шпанскиот фудбалер Жерар Пике ги откри грдите детали од нивната нарушена врска, а според шпанска Marca, пејачката сака одвоен простор од родителите на бившиот партнер.Имено, куќата во која живеел парот е поврзана со соседните куќи наменети за родителите на Шакира и Пике, со кои делат …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира со насмевка слетала во Мајами со синовите Саша и Милан откако обвинителите побарале ѕвездата да отслужи осумгодишна затворска казна поради „даночна измама“ од 23.000.000 евра

Шакира изгледала безгрижно и опуштено додека се пристигнала во Мајами оваа недела и покрај тоа што се соочи со сериозни правни проблеми во врска со даноците.Пејачката на Hips Don’t Lie беше забележана како пристигнува на аеродромот во Мајами во придружба на нејзините два сина Милан (9) и Саша (7), кои …

Повеќе »