Tag Archives: мај

(ВИДЕО) Погледнете го трејлерот за новата епизода на „Пријатели“

Објавен е трејлер за новата епизода на Пријатели. Трејлерот, кој веќе го погледнале 245.000 луѓе на Јутјуб, ги прикажува главните актери кои се собираат на снимањето, читаат сценарија и споделуваат спомени од снимањето на култната серија, која траеше од 1994. до 2004. година. Некои од специјалните гости се Дејвид Бекам, …

Повеќе »

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Втората половина на мај носи голема љубов за 3. знаци – ЕДЕН прв пат ќе започне нова авантура по голема пауза!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пролетта и убавото време носат нови почетоци. Додека природата полека се буди околу нас, овие три хороскопски знаци имаат најголеми шанси да ја запознаат својата сродна душа до крајот …

Повеќе »

Какво време може да очекуваме наредните пет дена а што до крајот на мај?

И додека УХМР главно дава прогнози за околу пет ден AccuWeather оди малку подалеку па најави прогноза за наредните 30. дена…Погледнете Денес (недела) ќе биде сончево со умерена облачност. Во североисточните делови во пладневните часови ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните …

Повеќе »

Мај на лицата од овие хороскопски знаци ќе им донесе пари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Месецот мај е тука, а со него стаса и топлото време, а со него и желбите и плановите за поубави нешта. За тоа секако, се потребни пари. Еве кои …

Повеќе »

СЛАВНИОТ РУСКИ АСТРОЛОГ ПРЕДВИДУВА: Овие 3. знаци во мај ќе ја запознаат својата сродна душа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Мај ќе го одбележат љубов, романса и интересни средби Рускиот астролог Галина Јанко дала љубовни прогнози за мај. Според нејзините предвидувања, три знаци можат да очекуваат големи промени на …

Повеќе »

Овие 3. знаци во мај ги чекаат големи предизвици

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Мај е месец на цвеќето, сонцето и пролетната убавина. Сепак, нема да биде толку убаво за сите знаци на Зодијакот. На кои знаци хороскопот им е неповолен? „Крвавата“ Месечина, …

Повеќе »

ЉУБОВЕН хороскоп за мај: ПЕТ знаци ќе запознаат љубов, но мај е во знакот на Скорпија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Слободните Терезии ќе запознаат некого преку социјалните мрежи… Овен Почетокот на месецот ќе биде обележан со хармонија и разбирање во врската. Врската помеѓу Плутон и Венера ќе донесе многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСКРЕНА ИСПОВЕД – Гитаристот на групата „Квин“ имал срцев удар: „За малку ќе умрев!“

Во видеото што го објавил на својот Инстаграм профил во понеделникот, гитаристот на „квин“, Брајан Меј открил дека, покрај повредата што ја имал во градината на почетокот на месецот, неодамна имал сериозни проблеми со срцето, поради што „скоро починал“. 72-годишниот музичар во видеото што го објави на Инстаграм опишал цела …

Повеќе »

Какво откритие му носи мај на секој знак во хороскопот?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Мај е убав месец, впрочем и еден од најубавите пролетни месеци,и носи голема лекција за секој од хороскопските знаци. Сепак, ситуацијата со коронавирусот принудува голем дел од нас да …

Повеќе »