Tag Archives: магдонос

Топ три зачини кои се идеални за слабеење: Веќе ги имате во кујната, а не сте свесни колку можат да ви помогнат

Тие можат да го забрзаат метаболизмот, а помагаат и во исфрлањето на вишокот течности Губењето на вишокот килограми значи физичка активност и елиминирање на шеќерот, брзата храна и други помалку здрава храна. Покрај тоа, многу е корисно да знаете кои зачини можат да ви помогнат да го исчистите телото од …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА – Спасоносен народен РЕЦЕПТ против отекување на нозете

Предолгото седење во канцеларија во комбинација со потопло време лошо влијае на таложењето на вишокот вода Проблемот со отекување на нозете и таложење на вишокот на вода во телото, кој се влева во нашите нозе и зглобови, резултира со тешкотија на редовните секојдневни активности, вклучително и едноставното одење, кое станува …

Повеќе »

МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД ЗАЧИН! Богато со витамини, одлично за ДЕТОКС – ова растение се смета за чудо на природата!

Магдоносот најчесто се користи како зачин во исхраната, но многумина не се свесни за придобивките што ги има за целото тело. Веруваме дека и кај вас вистинската домашна супа не може да помине без многу магдонос. Сепак, ова растение е многу повеќе од миризлив зачин. Всушност, тој е многу лековит …

Повеќе »

(Рецепт) БРЗО ОПОРАВУВАЊЕ – ОВАА СМЕСА ЛЕКУВА ХОЛЕСТЕРОЛ, ДОКТОРИТЕ СЕ ЧУДАТ: Ќе се опоравите брзо, се е природно а состојките ги имате во вашата кујна!

Кога ќе се помеша со сок од лимон, магдоносот не само што ја стимулира циркулацијата, туку и ја намалува количината на холестерол во вашето тело. Оваа мешавина им помогнала на многу луѓе да се опорават со таква брзина што лекарите биле изненадени. Состојки: 1,5 литар вода, 3 врзопи магдонос со …

Повеќе »

Напиток кој го крева ИМУНИТЕТОТ НА МАКСИМУМ и ги исфрлува сите отрови

Сите знаеме дека лимонот и магдоносот се неверојатно здрави. Во комбинација, тие се уште помоќни. Редовното консумирање на магдонос во голема мера ќе го подобри целокупното здравје. Луѓето го додаваат во мали количини на нивните рецепти, најмногу за вкус. Со тоа самите на себе ќе си направите огромна услуга. Магдоносот …

Повеќе »

(ФОТО) Леб со лук: Не се мачете да месите – овој полнет леб сите ќе ги воодушеви!

На новогодишната трпеза е обичај да се има и нешто месено…Но, наместо да се мачите да месите или скапо да плаќате готови кифлички или погачи пробајте го овој леб со лук кој кога еднаш ќе го послужите никој нема да ви бара ништо друго… Состојки: векна леб (бел, црн, интегрален) …

Повеќе »

Здравјето на уста влегува – Чудесен коренест зеленчук: Цвекло, репка, морков и целер ги лекуваат овие 12. здравствени проблеми!

Прочитајте што се’ можете да излекувате со плодовите на коренест зеленчук За време на доцната есен и зима, добро е да се јаде што повеќе коренест зеленчук. Може да подготвите еден од најдобрите сирупи за кашлица од црна ротквица, а може да се исцеди и во сок. За да се …

Повеќе »

НАРОДНА МЕДИЦИНА – Една чашка дневно лекува аритмија и ангина пекторис: Овој народен напиток е спас за срцевите болни!

Кога чувствувате непријатност, како што се прескокнување на чукањето на срцето, прободување и болка во градите, користете го овој народен лек… Стресот е еден од најголемите предизвикувачи на срцеви заболувања. Современиот живот ни го диктира забрзаното темпо и многу стрес со кој се соочуваме, а во целата трка обично страда …

Повеќе »

(Рецепт) Во неговата моќ се колнат и лекарите: Овој НАРОДЕН ЛЕК успешно спречува анстанување инфекции и камен во бубрегот

Природната медицина има решение за секој проблем… Нема сомнение дека улогата на бубрезите во организмот е повеќекратна. Тие се одговорни за исфрлување на токсините, одржување на pH на крвта, баланс на електролити и производство на одредени хормони. Тие се многу важни за правилно функционирање на целиот организам, така што во …

Повеќе »