Tag Archives: магазин

Од понеделник на Сител стартува „Магазин“

ТВ Сител во вистински момент го покренува дневната емисија „Магазин“ која би требало да ни ги оттргне мислите од тмурното секојдневие исполнето со грижи, нервози, пандемија… „Магазин“ со познатите Тв лице, Јана Серафимова и Јелена Богојевиќ, ќе се потруди да го задржи вниманието на гледачите скоро цел час нудејќи содржини …

Повеќе »

(ФОТО) КОНТРОВЕРЗНО – ДАЛИ АТРАКТИВНАТА ТЕНИСЕРКА ПРЕТЕРАЛА: Наскоро ќе се породи, но тоа не ја спречило да објавува таква провокативна фотографија

Некои од обожавателите ја фалат за нејзината храброст, но има и такви кои мислат дека не требало да го стори тоа… Триесет и едногодишна словачка тенисерка Доминика Цибулкова ја заврши својата играчка кариера минатата година. Во еден момент беше четврта тенисерка на светот, но во 2019. година реши да престане …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тип за 8.500 долари откупил магацин не знаејќи што е во него: Се шокирал кога ја отворил вратата!

Веројатно веќе сте ги виделе овие луѓе како на невидено купуваат клуч од стара гаража или магазин. Кој ризикува профитира, погледнете дали е тоа случај и со овој тип. Овој Канаѓанин платил 8.500 долари за напуштен простор не знаејќи што е во него. „Дали ќе ме донесе до богатството или …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ПАМТИМЕ ПО ГОЛЕМИТЕ ХИТОВИ: Каде е денес некогашната пејачка на „Магазин“ – Лилјана Николовска?

Живее во Америка и го има синот Тони… Лилjана Николовска (55) на социјалните мрежи ги коментирала изјавите на хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, а многумина се прашале каде е поранешната пејачка на „Магазин“. Лилjана ја напуштила Хрватска пред војната, а по пропаѓањето на нејзиниот брак со Јадран Лазиќ, во 1995. година, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова никој не го очекувал од неа: Познатата тенисерка по првпат се разголела!

Инаку, познато е дека тенисерките сакаат да споделуваат провокативни фотографии на своите Инстаграм профили, од Стивенс тоа никој не го очекуваше Шампионката на УС Опен од минатата година и овогодишната финалистка на Роланд Гарос, Американката Слоун Стивенс, слободното време го поминува на најпознатите и атрактивни плажи на светот. Позната по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запознајте ја секси бабата од Куманово која освои во „Никогаш не е доцна“

Македонците имат успех во музичките шоу програми во Србија, а посебно во „Никогаш не е доцна“ каде Горан Кукиќ зема една од наградите. Традицијата ја продолжува Татјана Јовановска од Куманово која „го запали“ студиото на регионалното музичко шоу „Никад није касно“ со својата енергија, глас, но и со изгледот. Оваа …

Повеќе »