Tag Archives: мафијаш

(ВИДЕО+ФОТО) НЕШТО КАКО СОПРАНОСИТЕ – И’ Сталоне подлегна на предизвиците на телевизијата: Пристигна „Tulsa King“

Paramount+ објави акциона серија за мафијаш од Њујорк кој излегува од затвор по 25 години и оди во Тулса, Оклахома. Ова е прва главна улога на Сталоне во серија по 80 филмови во неговата кариера и би било грев да ја пропуштите. Тешко дека има поголем филмски праведник и херој …

Повеќе »

(ФОТО) Филм и Холивуд: Починал Пол Сорвино, актерот од класикот „Добри момци“

Во својата кариера играше многу улоги на криминалци и полицајци. Американскиот актер Пол Сорвино, најпознат по улогата на Пол Цицеро во мафијашката класика „Goodfellas“ од 1990. година, починал на 83-годишна возраст. Роџер Нил, неговиот публицист, рекол дека починал од природна смрт во својот дом во Индијана. За време на филмската …

Повеќе »

Италијански мафијаш бил во бегство 20 години – Полицијата го пронашла на Google Maps

ИТАЛИЈАНСКАТА полиција благодарение на апликацијата Google Maps фатила мафијаш кој речиси 20. години бил во бегство. Џоакино Гамино (61) живеел под лажно име во Галапагар, Шпанија. Инспекторите на Google Maps виделе човек пред пиљарница кој личел на него, пишува CNN. Во 2002 година избегал од затвор „Ги потврдивме резултатите од …

Повеќе »

Италијанскиот мафијаш, Ѓузепе Гравијано направил дете во затвор:„Им благодарам на стражарите на нивното невнимание!“

Италијански мафијаш, Ѓузепе Гравиано, кој е во затвор, вели дека ја искористил невнимателноста на чуварите за да има интимни односи со сопругата затоа што сакал таа да забремени. „Го искористив моментот на невнимание на стражарите и им се заблагодарувам“, рекол Гравиано на судењето на организацијата „Ндрангета“ во Реџо ди Калабрио. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова крими драма во кината: Џон Траволта во улога на познатиот мафијаш Готи

Џон Траволта во новиот филм “Gotti” ќе се појави во улога на реална личност – мафијашкиот шеф Џон Готи, а премиерниот трејлер за оваа биографска драма ветува одлична крими приказна. “Gotti” е филм за Џон и неговото семејство, кој влегува во мафијашкиот свет. Филмот ќе го прикаже животот од неговите …

Повеќе »

Починал Френк Винсент, ѕвезда на серијата „Семејството Сопранови“

Американскиот глумец Френк Винсент починал во 79. година живот, јавува TMZ. Ѕвездата на серијата „Семејството Сопранови“ починала од последици на компликации после операција на срцето во болница во Њу Џерси. Минатата недела имал инфаркт. Винсент во „Сопранови“ го глумел ликот на Фил Леотард, а се појавил и во неколку филмови …

Повеќе »