Tag Archives: мафија

(ВИДЕО) ПРИВАТЕН ЗАТВОР – ОВА Е ЗАБАРСКО СТОЛЧЕ ОД ПЕКОЛОТ: Холандската полиција открила мафијашки контејнери, а ова е само дел од ужасот!

Холандската полиција уапсила шест мажи, откако открила морски контејнери кои биле претворени во импровизиран затвор и звучна изолирана „просторија за тортура“, заедно со стоматолошка столица, алатки кои вклучуваат клешти и скалпели и лисици, објавија денеска надлежните. Наведено е дека полицијата извршила рација пред собата да биде користена и ги предупредила …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – ТАТКОТО ГИ МАЛТРЕТИРАЛ И КРИЕЛ: Живееле во страв и постојано се селеле а дури кога умрел ФБИ и открил со што се бавел и дека се’ било лага!

Неверојатна приказна за едно семејство кое живееле во постојано селење, а таткото секој ден им одржувал лекција тепајќи ги со рекет за пинг понг…Вистината за семејството Перин ја раскажала ќерката Марго која на 13. години морала да има операција на носот бидејќи така решил нејзиниот татко… Кога Марго Перин имала …

Повеќе »

(ВИДЕО) За нив нема ниту закон ниту прошка – Mексиканската мафија не простува: Познат новинар ги разоткрил, а потоа бил убиен пред својот дом

Мексиканскиот новинар Сантјаго Баросо, кој често известувал за злосторствата и нарко картелите бил убиен на прагот на својот дом во државата Сонора на северот на земјата, соопштуваат локалните власти. Убиен е со повеќе испукани куршуми кога во петокот вечер му ја отворил вратата на лицето кое тропало, се наведува во …

Повеќе »