Tag Archives: мадрид

(ВИДЕО+ФОТО) Крв по лицето на Кристиано Роналдо: Погледнете го неговото унакажено лице после мечот со Депортиво

Кристиано Роналдо постигнал два гола и имал асистенција во победата на Реал над Депортиво (7:1) но неделниот меч во Мадрид нема да го памти по убаво. Во 84. минута полетал низ воздухот и топк та со гл ва ја упатил во мрежата, но во ист момент на лицето почувствувал силен …

Повеќе »